Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. mája 2010

MOST:Hrozí nárast krajných nacionalistických vášníStrana Most-Híd vyzýva v súvislosti so zákonom o dvojakom občianstve k rozvážnosti a dôrazne upozorňuje na nebezpečenstvo nárastu krajných nacionalistických vášní tak na ...Zdieľať
most hid Foto: SITA

BRATISLAVA 13. mája (WEBNOVINY) - Strana Most-Híd vyzýva v súvislosti so zákonom o dvojakom občianstve k rozvážnosti a dôrazne upozorňuje na nebezpečenstvo nárastu krajných nacionalistických vášní tak na maďarskej, ako aj na slovenskej strane. "Strana Most-Híd si je vedomá rozšírenej praxe dvojakého štátneho občianstva v rámci Európskej únie. Sme však toho názoru, že pri napätých slovensko-maďarských vzťahoch a v období predvolebnej kampane na Slovensku je vrcholne neprijateľné, tak z jednej ako aj z druhej strany, nezodpovedne pristupovať k tejto otázke. Strana Most-Híd je za to, aby sa o tomto zákone diskutovalo. Nechceme ale, aby tento netaktný ťah dopadol na hlavu občanov maďarskej národnosti na Slovensku," uvádza sa v stanovisku strany. Most-Híd vyzýva všetky stredopravé strany, aby boli prezieravé. Aby nedovolili Robertovi Ficovi a jeho koaličným partnerom využívať otázku dvojakého občianstva na získavanie voličských hlasov a na zakrývanie vlastnej neschopnosti pri riešení aktuálnych a závažných problémov našej spoločnosti.

Slovenské ministerstvo zahraničia v stredu povolalo Petra Weissa do Bratislavy, keďže nová maďarská vláda odmieta so slovenskou konzultovať zákon o dvojakom občianstve, ktorý sa bude týkať aj slovenských občanov. O tejto téme v stredu hovorili šéf slovenskej diplomacie Miroslav Lajčák s budúcim ministrom zahraničia Maďarska Jánosom Martonyim. Podľa Martonyiho Maďarsko len ruší diskrimináciu Maďarov žijúcich v okolitých krajinách.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Veritelia Air Slovakia sa majú stretnúť 11. júna
<< predchádzajúci článok
MR: Vstup do eurozóny nebude prioritou vlády