Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

03. júla 2015

Mottom tohtoročnej konferencie TEDx sú hrdinovia a ich myšlienkySlovenskí i zahraniční rečníci sa v sobotu (4.7.) budú v Bratislave venovať (ne)všedným hrdinom. Práve hrdinovia okolo nás a ich myšlienky, hodné šírenia, sú mottom ...Zdieľať
Archívne foto Foto: TEDxBratislava
Bratislava 3. júla (TASR) – Slovenskí i zahraniční rečníci sa v sobotu (4.7.) budú v Bratislave venovať (ne)všedným hrdinom. Práve hrdinovia okolo nás a ich myšlienky, hodné šírenia, sú mottom 6. ročníka podujatia TEDxBratislava, ktorého miestom bude nová budova SND.


Medzi osobnosťami, ktoré prijali pozvanie, bude napríklad matematik a filozof Josef Schovanec, ktorý návštevníkom priblíži, ako dokázal svoj celoživotný hendikep - autizmus premeniť na výhodu. "Témou behaviorálneho ekonóma Nikosa Georgantzisa bude spojitosť finančných bublín s nedostatkom empatie, americká expertka na riešenie konfliktov Julia Roig bude hovoriť o mýtoch o mieri," informovala spoluorganizátorka konferencie Elena Raab Bianchi. Ďalšími rečníkmi na podujatí budú aj Adriana Debnárová, ktorá sa venuje architektúre v extrémnom prostredí, či Fedor Gömöry, laureát ocenenia Vedec roka 2014.

Súčasťou konferencie bude aj vystúpenie hudobnéo dua Tante Elze a bratislavské tanečné divadlo Elledanse. Priebeh konferencie bude možné sledovať aj naživo na webe www.tedxbratislava.sk.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Filmovú scénu opustil ďalší herec, preslávil ho Princ Bajaja
<< predchádzajúci článok
Prvou premiérou v novej sezóne DJGT bude hra zo života A. P. Čechova