Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2011

12. mája 2011

MS 2011: Podľa Gustafssona má Ovečkin problém s adaptáciouOvečkin je podľa Gustafssona hviezdou zámorských klzísk, na európske si musí zvykaťZdieľať
Podľa bývalého trénera švédskej hokejovej reprezentácie Bengta-Akeho Gustafssona sa z Rusa Alexandra Ovečkina stala hviezda úzkych zámorských klzísk, ktorá už má problém adaptovať sa na širšie európske. Vidieť to aj na tohtoročnom šampionáte v Bratislave, kde zatiaľ Ovečkin aj napriek snahe nenapĺňa všetky očakávania ruských fanúšikov. "V NHL už odohral veľa rokov. Zvykol si na zámorský štýl hokeja. Vletí do útočného pásma, vystrelí a vracia sa späť. Tento štýl hry sa u neho zautomatizoval a je efektívny najmä na zámorských klziskách. Na európskych sa tak hrať nedá," povedal pre Sport-Express Gustafsson.

Švédsky kormidelník, ktorý povedie v novej sezóne Atlant Mytišči, poznal iba jedného hokejistu, ktorý sa dokázal adaptovať bez problémov na oba typy klzísk. "Petrovi Forsbergovi bolo jedno, na akom type klzísk hrával. Súčasné hokejové hviezdy - napríklad bratia Sedinovci - sa tomu prispôsobovali oveľa dlhšie. Zo skúseností viem, že hráčov trvá približne desať dní, kým sa úplne adaptuje," dodal Gustafsson.

(SITA)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
BASKETBAL: Kouč víťazných Levíc Rón: "Kľúčom bol postup cez Handlovú"
<< predchádzajúci článok
MS 2011: Garpenlöv o Slovákoch: "Boli pristarí"

MS 2011: Podľa Gustafssona má Ovečkin problém s adaptáciou - diskusné fórum čitateľov