11. marca 2011

MŠK Žilina iba remizovala v Dunajskej Strede

FK DAC 1904 Dunajská Streda - MŠK Žilina 2:2 (1:0) Góly: 23. a 78. Tomčák - 65. Lietava, 74. T. Majtán, ŽK: 29. Lietava, 38. Štrba, 40. M. Ceesay ...

msk zilina Foto: Ilustračné foto SITA/Ján GrajciaríkBRATISLAVA 11. marca (WEBNOVINY) - FK DAC 1904 Dunajská Streda - MŠK Žilina 2:2 (1:0)

Góly: 23. a 78. Tomčák - 65. Lietava, 74. T. Majtán, ŽK: 29. Lietava, 38. Štrba, 40. M. Ceesay (všetci Žilina), rozhodovali: Olšiak - T. Mókoš, Kubačka, 3757 divákov

Dunajská Streda: J. Novota - I. Obert, Hílek, Hrabáč, P. Ďurica - Helísek, Boya, Halimi (80. Pereira), Hassan Ahmed (64. M. Filo) - Matůš, Tomčák (86. Lénárth)
Žilina: Dúbravka - Angelovič, Ľ. Guldan, Šourek, Patrik Mráz - P. Poliaček (38. M. Ceesay), Štrba, Škvarka (81. Zjuzins), Gergel (90.+ Leitner) - Lietava, T. Majtán

Domáci hnaní výbornou kulisou sa lepšie prispôsobili ťažkému terénu a keď zistili, že Žilinčania nie sú vo svojej koži, začali ohrozovať hosťujúcu bránku. Prvý strelecký pokus vyslal po peknom uvoľnení Helísek, tvrdou krížnou strelou namieril vedľa. V 16. min Tomčák predĺžil Hassanov center na Matůša, ten však z "päťky" prestrelil bránku. Hostia, ktorí sa spoliehali na kontry, prvýkrát pohrozili v 19. min. Po rýchlo zahranom aute Gergela unikol Škvarka, no brankár Novota jeho pokus skrotil. V 23. min obecenstvo zaburácalo. Obert centrom našiel Tomčáka, ktorý si ukážkovo spracoval loptu a z otočky strelou od ľavej žrde rozvlnil sieť - 1:0. O tri minúty mal strelec na kopačkách aj druhý gól, keď Šourek v strede stratil loptu, Helísek v prečíslení vysunul Tomčáka a jeho delovka skončila na bočnej sieti. V 27. min si Žilina pripísala jedinú strelu v prvom polčase, keď Majtán vystrelil vedľa. V závere to ešte raz skúšal agilný Tomčák, z hranice šestnástky vypálil tvrdo, ale nepresne.

Po prestávke hostia nastúpili ako vymenení a v priebehu polhodiny otočili skóre. V 56. min Mrázov priamy kop vyrazil Novota z "vinkľa", o sedem minút neskôr Ceesay z hranice šestnástky tesne preloboval bránku. Hneď nato však asistoval na vyrovnávajúci gól, keď vysunul Lietavu a ten svojou prvou strelou prekonal Novotu - 1:1. Naďalej sa hralo na domácej polovici ihriska a v 74. min Gergel po dravom úniku našiel spätnou prihrávkou Majtána, ktorý doklepol loptu do siete - 1:2. Keďže sa ani domáci nechceli zmieriť s prehrou, záverečná štvrťhodina dvíhala divákov zo sedadiel. V 78. min Halimiho dlhá lopta za obranu našla Helíska, po ktorého centri Tomčák strelou do vzdialenejšieho rohu vyrovnal. V 85. mal gól na kopačke obranca Obert, ktorý po spätnej prihrávke Tomčáka v čistej šanci neprestrelil Dúbravku. Hosťujúci gólman sa vyznamenal aj o dve minúty neskôr, keď po Matůšovej hlavičke vytlačil loptu spod brvna.

Hlasy:
Mikuláš Radványi (tréner Dunajskej Stredy): "Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre. Dali sme zaslúžený gól, mali sme aj ďalšie náznaky. V druhom polčase sme mali slabých 20 minút, počas ktorých dal súper dva góly a otočil skóre. Som rád, že Tomčák vyrovnal a v závere sme mohli dokonca aj vyhrať. Som spokojný s tým, že diváci odchádzali spokojní."

Pavel Hapal (tréner Žiliny): "Bol to dobrý futbal. Pričinili sa o to obe mužstvá. Hoci prvý polčas bol z našej strany veľmi vlažný, dokázali sme otočiť vývoj zápasu. Máme dosť skúsených hráčov na to, aby sme vedenie udržali. Dunajská Streda však ukázala veľkú kvalitu a asi zaslúžene vyrovnala."

ZJ. LYŽOVANIE-SP: Zuzulová v slalome s výhodným číslom 2