11. februára 2007

Na Bielej stope triumfovali Česi

Víťazom pretekov na 48 km v rámci Bielej stopy v behu na lyžiach na Skalke pri Kremnici sa stal Čech Radek Šretr pred svojím krajanom Viktorom Novotným, tretí dobehol slovenský ...

KREMNICA-SKALKA 11. februára (WEBNOVINY) - Víťazom pretekov na 48 km v rámci Bielej stopy v behu na lyžiach na Skalke pri Kremnici sa stal Čech Radek Šretr pred svojím krajanom Viktorom Novotným, tretí dobehol slovenský reprezentant v biatlone Pavol Hurajt. V kategórii žien si prvenstvo vybojovala takisto Češka Klára Moravcová, najlepšou Slovenkou bola Lenka Plchová z KBL Jasná, ktorá dobehla tretia. Na polovičnej trati si prvenstvá vybojovali biatlonista Pavol Novák a slovenská ženská bežecká jednotka Alena Procházková. Z prihlásených 813 lyžiarov sa na štart v príjemnom slnečnom počasí s teplotou tesne pod bodom mrazu postavilo 780 bežcov.

Výsledky:
muži 48 km: 1. Radek Šretr (Ski klub Jablonec) 2:01:34,5, 2. Viktor Novotný (Birky Team, ČR) 2:03:40,5, 3. Pavol Hurajt (KB Osrblie) 2:04:53,3

ženy 48 km: 1. Klára Moravcová (Ski klub Jablonec) 2:28:08,9, 2. Jana Jetmarová (Ski klub Jablonec) 2:28:05,0, 3. Lenka Plchová (KBL Jasná) 2:37:27,4

muži 25 km: 1. Pavol Novák (VŠC Dukla Banská Bystrica) 1:06:37,6, 2. Peter Vozár (VŠC Dukla Banská Bystrica) 1:07:13,2, 3. Peter Mlynár (TJ Vysoké Tatry) 1:08:24,3

ženy 25 km: 1. Alena Procházková (Slávia Ekónom Banská Bystrica) 1:14:01,9, 2. Katarína Garajová (LK Jasná) 1:14:38,8, 3. Barbora Suchánková (ŠKP Štrbské Pleso) 1:16:18,6