Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

08. februára 2012

Na Envirofilm sa už prihlásilo 26 krajín


Tagy: ENVIROFILM

Záujem o účasť na Medzinárodnom festivale filmov o životnom prostredí Envirofilm 2012 už prejavilo viac ako 130 autorov z 26 krajín sveta. Po prvý raz sa medzi nimi objavil aj film z Palestíny. ...Zdieľať
lesy BRATISLAVA 8. februára  - Záujem o účasť na Medzinárodnom festivale filmov o životnom prostredí Envirofilm 2012 už prejavilo viac ako 130 autorov z 26 krajín sveta. Po prvý raz sa medzi nimi objavil aj film z Palestíny. Uzávierka prihlášok a doručenia filmov do súťaže je v stredu 15. februára.


K festivalovým mestám Envirofilmu, ktorý sa konal v Banskej Bystrici, Zvolene, Banskej Štiavnici, Kremnici a Krupine, sa v januári pridali aj Poltár a Skalica, v uplynulých dňoch k nim pribudli aj Košice. Ministerstvo životného prostredia by však chcelo osloviť aj ďalšie mestá.

Hlavnou myšlienkou aktuálneho ročníka Envirofilmu sú environmentálne hazardy. Výberová komisia, ktorá zasadne v prvých marcových dňoch, si pozrie všetky prihlásené filmy a vybrané odporučí pre medzinárodnú filmovú porotu. Tie si okrem nej pozrú aj diváci a návštevníci festivalu vo všetkých festivalových mestách.

Do festivalového diania sa tento rok po prvý raz zapoja aj kiná KZP (Kultúrne zariadenia Petržalky v Bratislave), ktoré počas festivalového týždňa uvedú prehliadky filmov ocenených na minuloročnom Envirofilme a blok súťažných filmov z tohto ročníka. Organizátori festivalu pripravujú aj bohatý sprievodný program, v ktorom už tradične majú svoje miesto enviropodujatia pre deti a mládež.

Medzinárodný festival filmov o životnom prostredí Envirofilm vznikol v roku 1995 a koná sa každoročne v máji. Centrom festivalového diania je Banská Bystrica. Minulý rok na festivale súťažilo 156 filmov z 33 krajín sveta, pričom 33 filmov prihlásili slovenskí autori.

Informácie agentúre SITA poskytla Beatrice Hudáková z odboru komunikácie Ministerstva životného prostredia.

Tagy: ENVIROFILM
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Meryl Streep rozladila členov Akadémie
<< predchádzajúci článok
Cenám VES vládnu Hugo, Rango a planéta opíc

Na Envirofilm sa už prihlásilo 26 krajín - diskusné fórum čitateľov