Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. augusta 2013

Na Magio pláži sa môžu záujemci bezplatne učiť posunkový jazykNaučiť sa základom posunkového jazyka môžu záujemcovia počas bezplatných kurzov budúci týždeň na Magio pláži na košickom sídlisku Nad jazerom.Zdieľať
Košice 19. augusta (TASR) - Naučiť sa základom posunkového jazyka môžu záujemcovia počas bezplatných kurzov budúci týždeň na Magio pláži na košickom sídlisku Nad jazerom.

Ilustračné foto Foto: TASR/Štefan Puškáš

Vyučovanie bude prebiehať každý pracovný deň 19.-23. augusta v čase od 18.00 do 19.00 h v priestoroch čitárne.

Na kurzy sa nie je potrebné vopred prihlasovať. "Záujemcovia môžu prísť ktorýkoľvek večer v týždni," uviedla Mirka Šáchová z Nadácie Pontis.

Návštevníci sa naučia základné posunky, osvoja si zásady komunikácie s nepočujúcimi a dozvedia sa aj viac o ich komunite. Hovoriť rukami nemusí byť vôbec jednoduché, ale oplatí sa to vyskúšať. Košické kurzy povedie tlmočníčka a lektorka Ľubica Šarinová.

"Tak ako sa učíme cudzie jazyky, je dôležité poznať aspoň základy posunkového jazyka. Nepočujúci vždy ocenia takúto snahu porozumieť im. Zapájame ich tak do nášho sveta a uľahčujeme im komunikáciu v bežnom živote," hovorí lektor a tlmočník Robert Šarina.

Kurzy na Magio plážach v Košiciach a Bratislave organizuje Nadácia Pontis s podporou Nadačného fondu Telekom.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Al-Káida vraj plánuje útoky na rýchlovlaky v Európe
<< predchádzajúci článok
Dočasne zadržali partnera novinára, ktorý spustil kauzu Snowden