05. marca 2006

Na ME v biatlone v štafete mužov Slováci štvrtí

Slovenskí reprezentanti v biatlone sa na európskom šampionáte v nemeckom stredisku Langdorf-Arbersee v štafete na 4x7,5 km predstavili v dobrom svetle. Slováci obsadili v nedeľňajších pretekoch štafiet ...

LANGDORF-ARBERSEE 5. marca (SITA) - Slovenskí reprezentanti v biatlone sa na európskom šampionáte v nemeckom stredisku Langdorf-Arbersee v štafete na 4x7,5 km predstavili v dobrom svetle. Slováci obsadili v nedeľňajších pretekoch štafiet v konkurencii 18 kvartet 4. miesto so stratou 1:08,5 min na víťazných Bielorusov, na bronz chýbalo biatlonistom SR 30,2 sekundy. Slovenskí reprezentanti mali suverénne najlepšiu streľbu, keď nemuseli absolvovať ani jeden trestný okruh a iba štyrikrát dobíjali. Strieborné medaily si v nedeľu vybojovali Ukrajinci a na bronzovej pozícii skončili Nóri.

Výsledky - nedeľa:
MUŽI
štafeta na 4x7,5 km: 1. Bielorusko 1:23:21,8 h (1 tr. okruh + 6 dobíjaní), 2. Ukrajina +36,0 s (0+16), 3. Nórsko +38,3 (1+13), 4. SLOVENSKO +1:08,5 min (0+4)