24hod.sk    Šport    Futbal

30. novembra 2005

Na Slavii aj monacké knieža Albert II.

Dnes a zajtra sú na programe stretnutia 4. kola skupinovej fázy Pohára UEFA.

Nabitý program má jediný český zástupca v druhej európskej pohárovej súťaži Slavia Praha, za ktorú obliekajú dres aj štyria Slováci. Po tom, ako minulý štvrtok zošívaní získali v Stavangeri bod za remízu 2:2, v nasledujúcom nedeľňajšom ligovom zápase proti Blšanom (0:0) tréner Jarolím šetril sily a nechal na lavičke v prvom polčase Šventa a Krajčíka. Celý zápas tak odohrala iba brankárska jednotka Kozáčik, polčas si zahral I. Kováč. Strata dvoch bodov však nemusí mrzieť, keď sú na dosah tri pohárové, ktoré by Slavii mohli zabezpečiť definitívu ďalšieho postupu. Rozhodnúť sa tak môže už dnes večer proti AS Monaco (priamy prenos ČT 2 od 20.35).
Z kapacity 19 336 miest v Prahe na Strahove bola včera vypredaná už polovica, a na duel Slavia – Monako priletí aj vzácna návšteva, monacké knieža Albert II. Zápas by mal sledovať aj prezident Českej republiky Václav Klaus a predseda vlády Jiří Paroubek. Veľmi vyrovnaná je situácia v B- a C-skupine, kde je stále v hre o postup až o 8 mužstiev. Zatiaľ jediným istým postupujúcim tímom je Middlesbroug, aj so Slovákom Némethom, ktorý má v 4. kole voľno.