14. septembra 2014

Na turnaji Grand Prix v Záhrebe Randla vyradil Izraelčan Sasson

Slovenský džudista Milan Rand

Slovenský džudista Milan Rand Foto: TASR/Martin Baumann
Záhreb 14. septembra (TASR) - Len s jedným víťazstvo zvládol najlepší slovenský džudista Milan Randl v hmotnosti do 90 kg turnaj Grand Prix v chorvátskom Záhrebe. V 2. kole doplatil na Izraelčana Alona Sassona a po ippone sa s turnajom rozlúčil.

V 1. kole si Randl poradil s Fínom Jaakkom Allim po takticky výborne zvládnutom boji. Už po 12 sekundách získal juko a tento náskok ovplyvnil potom celý priebeh. Randl kontroloval s prehľadom aktivitu súpera a Fínovi nič nedovolil. Do konca päťminútovky rozhodca na tatami ešte dvakrát obojstranne napomínal na pasivitu, Randl videl aj druhé šidó, čo však vôbec neovplyvnilo jeho jasný postup do druhého kola.

Izraelčan Alon Sasson, víťaz tohtoročného European Open v Sofii, mal byť pre Randla v 2. kole nepríjemnejší súper a na tatami sa tento predpoklad aj potvrdil. Najskôr sa súboj vyvíjal úplne vyrovnane, s neustálym bojom o úchop a až po dvoch minútach rozhodca napomínal Izraelčana za pasivitu. Rozhodujúci okamih sa zrodil po troch minútach, Sasson po chvate ocenenom juko dostal Randla do držania a vyhral 1:54 min pred koncom na ippon.