Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. júna 2006

Na východe opäť povodne, zalialo aj Čierny BalogIntenzívny popoludňajší dážď opäť zdvihol niektoré hladiny riek v Prešovskom kraji. Po 18:00 vyhlásili tretí stupeň povodňovej aktivity v obciach Holčíkovce vo Vranovskom okrese ...Zdieľať

PREŠOV, BANSKÁ BYSTRICA 22. júna (WEBNOVINY) - Intenzívny popoludňajší dážď opäť zdvihol niektoré hladiny riek v Prešovskom kraji. Po 18:00 vyhlásili tretí stupeň povodňovej aktivity v obciach Holčíkovce vo Vranovskom okrese a v Janove v okrese Prešov. V Holčíkovciach voda zaliala suterény desiatich rodinných domov, dostala sa do priestorov materskej školy i zdravotného strediska. V Janove majú vodu rovnako v desiatich rodinných domoch, na záhradách a boli tu aj problémy so zjazdnosťou cesty, čo sa podarilo odstrániť. Informáciu agentúre SITA potvrdil službukonajúci dispečer KR HaZZ v Prešove.

Prietrž mračien zaplavila domy v Čiernom Balogu
Vodu z pivníc približne 50-tich rodinných domov museli dnes podvečer prečerpávať hasiči v Čiernom Balogu v okrese Brezno. Po silnej prietrži mračien dedinu totiž zaplavila vlna z rozvodneného potoka, ktorý sa vylial z koryta. Slúžiaci operačný dôstojník krajského riaditeľstva hasičov v Banskej Bystrici pre agentúru SITA uviedol, že povodeň vznikla približne o šestnástej hodine a voda už pomaly ustupuje. Hasiči sú ešte stále na mieste. Zranený nebol nikto.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
FBI zmarila útok na najvyššiu budovu v krajine
<< predchádzajúci článok
Súd vymeral trest v prípade minuloročnej tragédie v Söldene

Na východe opäť povodne, zalialo aj Čierny Balog - diskusné fórum čitateľov