27. júna 2006

Na Wimbledone Hantuchová cez Camerinovú do 2. kola

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová postúpila do 2. kola dvojhry žien na treťom grandslamovom turnaji roka, majstrovstvách Anglicka vo Wimbledone (dotácia 10 378 710 libier). Pätnásta nasadená hráčka ...

LONDÝN 26. júna (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová postúpila do 2. kola dvojhry žien na treťom grandslamovom turnaji roka, majstrovstvách Anglicka vo Wimbledone (dotácia 10 378 710 libier). Pätnásta nasadená hráčka si na tráve All England Clube poradila v zápase, ktorý trval tri sety a dva dni, s Taliankou Mariou Elenou Camerinovou 6:4, 4:6, 6:1. Dvadsaťtriročná Hantuchová z doterajších šiestich účastí vo Wimbledone nechýbala v 2. kole ani raz. Najďalej sa dostala v roku 2002 - do štvrťfinále. V boji o postup do 3. kola sa slovenská jednotka stretne s víťazkou súboja Kirsten Flipkensová (Belg.) - Jamea Jacksonová (USA).

Dvojhra - 1. kolo:

Daniela Hantuchová (15-SR) - Maria Elena Camerinová (Tal.) 6:4, 4:6, 6:1

Favorizovaná Slovenka (18. v rebríčku WTA) hneď v úvode zápasu, ktorý sa začal ešte v pondelok popoludní, stratila servis, ale rebrejkom ho získala hneď späť. To isté sa zopakovalo aj v nasledujúcich dvoch gemoch. Za stavu 4:3 v prospech slovenskej hráčky dážď nedovolil pokračovať aktérkam v hre, a tak sa pokračovalo až po vyše 24 hodinách. V desiatom geme Hantuchová svoju súperku, ktorej patrí v rebríčku WTA 56. priečka, brejkla a vyhrala prvý set 6:4. V druhom sete bol stav vyrovnaný bez brejku až do stavu 3:3. Potom Slovenka prehrala svoje podanie a Talianka výhodu jedného brejku udržala až do konca setu na 6:4. V treťom sete Hantuchovej vyšiel úvod, keď sa ujala vedenia už 3:0. Za stavu 5:1 Slovenka podávala na víťazstvo a set sa jej podarilo "doraziť" na 6:1. Hantuchová zdolala Camerinovú po druhý raz (bilancia 2:0).