Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. februára 2012

Nadácia podporila projekty pre lepší život v BieloruskuNadácia Pontis podporila projekty pre lepší život v Bielorusku, spolu s miestnymi firmami podporila osem mimovládnych organizácií, informovala Petra Nagyova z nadácie Pontis. Na projekte nadácia ...Zdieľať
bicykle projekt1 BRATISLAVA 3. februára (WEBNOVINY) - Nadácia Pontis podporila projekty pre lepší život v Bielorusku, spolu s miestnymi firmami podporila osem mimovládnych organizácií, informovala Petra Nagyova z nadácie Pontis. Na projekte nadácia spolupracovala so svojím bieloruským partnerom Svetovou asociáciou Bielorusov - Batskauschyna. Nadácia tiež vydala manuál o zodpovednom podnikaní pre bieloruské mimovládky, aby dokázali ďalej rozvíjať vzťahy s firmami. Projekt podporila slovenská oficiálna rozvojová pomoc Slovak Aid.

"Zodpovedné podnikanie je v Bielorusku nová téma. Podnikatelia, ktorí chceli robiť charitu, ju väčšinou robili v tichosti a nikomu o nej nehovorili,“ tvrdí Natalia Gorunova z bieloruskej organizácie CDP. Podobne to bolo aj s hendikepovanými. „Nehovorilo sa o nich, akoby ani neexistovali,“ dodala.
Jednou z organizácií, ktoré Nadácia Pontis podporila, bola aj Asociácia vozíčkarov. S podporou Belarusbank, ktorá patrí medzi najväčšie v krajine, nainštalovali na bankomaty špeciálne tlačidlo, vďaka ktorému môžu Bielorusi prispieť dobrovoľným príspevkom na účet asociácie. V Bielorusku doteraz namontovali tlačidlá asi na dvetisíc bankomatov. Z darovaných peňazí, ktoré asociácia získa, plánujú namontovať výťahy do domov, v ktorých vozíčkari žijú. „Situácia u nás je taká, že deväť z desiatich vozíčkarov nemá bezbariérový prístup v domoch, kde žijú,“ priznáva Jauhen Shauko, riaditeľ Asociácie vozíčkarov v Bielorusku.
"V bieloruskom meste Brest vypukla doslova bicyklová revolúcia. Vďaka organizácii Dziedzich a podpore miestnej firmy sa do nej zapojilo asi 5 000 obyvateľov. Ľudia sa rozhodli, že autá v meste vymenia za bicykle, podporia výstavbu cyklochodníkov a urobia všetko pre to, aby tento dopravný prostriedok spopularizovali,“ vysvetľuje Monika Brošková z Nadácie Pontis, ktorá koordinovala bieloruský projekt Spolupráca pre komunitu.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Castingy na II.ročník súťaže e-Miss Slovakia 2012 skončili
<< predchádzajúci článok
Podľa SNS stojí hliadkovanie Rómov v Malackách 800 eur