24. augusta 2014

Nagy postúpil v Berlíne do finále na 400 m pol.pr. v národnom rekorde

Slovenský reprezentant v plávaní Richard Nagy vytvoril v záverečný deň súťaží v bazénovom plávaní na ME v Berlíne nový slovenský rekord na 400 m polohové preteky časom 4:19,27 a postúpil ním do ...

Berlín 24. augusta (TASR) - Slovenský reprezentant v plávaní Richard Nagy vytvoril v záverečný deň súťaží v bazénovom plávaní na ME v Berlíne nový slovenský rekord na 400 m polohové preteky časom 4:19,27 a postúpil ním do podvečerného finále z ôsmej pozície. Je to pre neho na ME už tretia finálová účasť medzi kontinentálnou elitou po disciplínach 1500 m v.sp., resp. 800 m v.sp.

V dopoludňajšej tretej rozplavbe skončil člen J&T Bratislava v na štvrtom mieste, no aj to mu stačilo na prienik do finálovej osmičky z ôsmeho miesta. Zverenec trénera Gabriela Barana v komplexe Europa-Sportpark vylepšil vlastné národné maximum z mája tohto roku v Bratislave o vyše tri sekundy. Slovenský reprezentant skončil v Berlíne na 1500 m v.sp. na konečnej siedmej pozícii, na 800 m kraul bol 8. V oboch disciplínach stanovil nové slovenské, resp. jeho osobné rekordy.

Pre Slovensko je to na šampionáte v Berlíne v bazénovom plávaní už piate finále. Okrem troch Nagy finišovala mixštafeta na 4x100 m polohové preteky na šiestom mieste a Katarína Listopadová skončila ôsma vo finále na 100 m motýlik.