Najlepšími gymnastami roku 2014 sú Slavomír Michňák a Barbora Mokošová

Ilustračná snímka

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP
Bratislava 19. decembra (TASR) – Slavomír Michňák (Slávia UK Bratislava) sa stal najlepším športovým gymnastom SR za rok 2014. Medzi ženami sa z titulu tešila Barbora Mokošová (Slávia UK Bratislava). TASR o výsledkoch informovala Ingrid Barutová zo Slovenskej gymnastickej federácie.

Michňák v tomto roku reprezentoval Slovensko na oboch veľkých podujatiach – ME v Bulharsku (14. miesto v kvalifikácii viacboja) a MS v Číne (74. miesto). Začiatkom decembra sa tiež tešil z prvenstva na majstrovstvách Slovenska. Na svetovom a európskom šampionáte nechýbala ani Mokošová, ktorá v Sofii obsadila vo viacboji 19. priečku a v Nan-ningu bola 81.

Vo výbornom svetle sa prezentoval Igor Takáč, najlepší športový gymnasta medzi juniormi. Vo finále viacboja na II. OH mládeže v čínskom Nankingu obsadil v osobnom rekorde vynikajúce 11. miesto.

Väčšiu časť tohto roka vynechal najúspešnejší reprezentant Samuel Piasecký. Zo súťažného diania ho vyradilo zranenie kolena, ktoré utrpel koncom apríla vo Francúzsku.

Výsledky – najúspešnejší športovci Slovenskej gymnastickej federácie za rok 2014: