17. marca 2013

Napínavú sériu Piešťan a Skalice rozhodne siedmy zápas

Hokejisti Skalice nevyužili v domácom prostredí postupový mečbal a v nedeľňajšom šiestom dueli štvrťfinále Slovnaft play-off Tipsport extraligy prehrali s Piešťanmi 0:3. Nováčik ...

hk 36 skalica shk 37 piestany 03 SKALICA 17. marca (WEBNOVINY) - Hokejisti Skalice nevyužili v domácom prostredí postupový mečbal a v nedeľňajšom šiestom dueli štvrťfinále Slovnaft play-off Tipsport extraligy prehrali s Piešťanmi 0:3.

Nováčik najvyššej slovenskej súťaže vyrovnal stav série hranej na štyri víťazstvá na 3:3. O postupujúcom do semifinále sa s definitívnou platnosťou rozhodne v utorok 19. marca na piešťanskom ľade.

Skaličania v nedeľu nedokázali streliť súperovi ani jeden gól. Hokejisti Piešťan naopak skórovali v každej tretine raz a tešili sa z víťazstva. V drese hostí sa postupne gólovo presadili Marek Mertel, Samir Saliji a Tibor Melichárek.

Hokej - Tipsport extraliga 2012/2013 - štvrťfinále Slovnaft play-off - šiesty zápas
(hrá sa na 4 víťazstvá)

HK 36 Skalica - ŠHK 37 Piešťany 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
- stav série 3:3

Góly: 7. Mertel (Chylo, V. Urban), 28. S. Saliji (Haring, T. Melichárek), 44. T. Melichárek (S. Saliji)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, D. Konc - J. Tvrdoň, Výleta, 4057 divákov

Skalica: M. Lipovský - L. Kozák, I. Jankovič, Vyrůbalík, Trška, Barák, Bobček, Srnec, Beňa - Pálffy, R. Školiak, Šátek - Lažo, Stieler, Martin Sloboda - Kutálek, Holovič, Šátek - Bezúch, Klejna, J. Jurík
Piešťany: Tomek - Brňák, Škadra, R. Filip, Drgoň, A. Hruška, V. Urban, Bučka, A. Kolník - S. Saliji, V. Nemec, T. Melichárek - H. Ručkay, Peško, J. Ručkay - Chylo, Mertel, Stupka - Šišovský, M. Toman, Haring

Hlasy:
Svatopluk Kosík (asistent trénera Skalice): "Nešlo nám nič. Ak nedáme gól, nemôžeme zvíťaziť ani postúpiť. V úvode stretnutia sme mali dve-tri gólové šance, no nevyužili sme ich a naopak sme inkasovali. Potom sme márne dobýjali piešťanskú bránku. Hostia veľmi dobre bránili, narážali sme na ich zhustenú obranu. Tak, ako sme v Piešťanoch zvíťazili dvakrát v tejto sérii, budeme sa to snažiť dosiahnuť aj do tretice."

Roman Sýkora (asistent trénera Piešťan): "Dôležité bolo, že sme mužstvo dokázali nabudiť po piatkovej domácej prehre. Už vtedy sme si povedali, že do Skalice necestujeme ukončiť sériu. Chalani zabojovali a podali zodpovedný výkon, za čo im patrí poďakovanie."

I. tretina

Zľava: Miroslav Lažo z HK 36 Skalica a Tomáš Tomek z ŠHK Piešťany počas šiesteho zápasu štvrťfinále Slovnaft play-off Tipsport extraligy v sezóne 2012/2013 medzi HK 36 Skalica a ŠHK 37 Piešťany.Foto: SITA/Martin MedňanskýSprava: Žigmund Pálffy z HK 36 Skalica a Adam Drgoň z ŠHK Piešťany počas šiesteho zápasu štvrťfinále Slovnaft play-off Tipsport extraligy v sezóne 2012/2013 medzi HK 36 Skalica a ŠHK 37 Piešťany.Foto: SITA/Martin MedňanskýZľava: René Školiak z HK 36 Skalica, Michal Peško a Tomáš Tomek z ŠHK Piešťany počas šiesteho zápasu štvrťfinále Slovnaft play-off Tipsport extraligy v sezóne 2012/2013 medzi HK 36 Skalica a ŠHK 37 Piešťany. Foto: SITA/Martin MedňanskýHneď v úvodných minútach zápasu si domáci zahrali presilovú hru. V nej Bobček našiel krížnou prihrávkou pred bránkou voľného Laža, s jeho strelou si však Tomek i so šťastím poradil.

Následne zoči-voči brankárovi hostí neuspel ani Holovič. Na opačnej strane ohrozil Lipovského Henrich Ručkay. V 7. min sa Piešťany zásluhou dôrazného Mertela ujali vedenia.

O tri minúty neskôr mal vyrovnanie na hokejke Pálffy, no ani na dvakrát neprekonal Tomeka.

Záver tretiny bol poznačený častými vylúčeniami, početnú výhodu sa však nepodarilo využiť ani jednému tímu.

II. tretina

Aj v druhej tretine to bol rýchly hokej, s príležitosťami na oboch stranách.

V domácom tíme sa z bezprostrednej blízkosti nepresadil Holovič, u hostí v obdobnej situácii neuspel Henrich Ručkay.

V 27. min strelou z otočky nevyrovnal Pálffy. O pár sekúnd neskôr naopak hostia viedli už 2:0: Haring našiel úplne voľného Salijiho, ktorý pohotovou strelou prekonal Lipovského.

V 36. min vyskúšal Tomekovu pozornosť Stieler, následne to hneď z vhadzovania skúšal Holovič.

V 37. min sa stret medzi Haringom a Vyrůbalíkom skončil nešťastne, piešťanský útočník opustil ľadovú plochu na nosidlách.

III. tretina

V 44. min našiel Saliji pri pravej žŕdke voľného Melichárka a bolo 0:3. O tri minúty neskôr chýbali milimetre, aby Kutálkov teč skončil v bránke Piešťan.

Sedem minút pred koncom záverečnej tretiny sa v presilovke strelou od modrej čiary nepresadil Saliji, v 56. min minul poloprázdnu piešťanskú bránku Lažo.

Skaličanom sa do konca zápasu nepodarilo prelomiť streleckú smolu, a tak o postupujúcom do semifinále rozhodne až utorkový duel na piešťanskom ľade.