27. mája 2016

NAPRIEK PREHRE ÚSPECH: Martin podľahol v 3. kole dvojhry Raoničovi

Na snímke slovenský tenista Andrej Martin v zápase 3. kola dvojhry mužov na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži proti Kanaďanovi Milošovi Raoničovi v piatok 27. mája 2016. Foto: TASR/AP
Paríž 27. mája (TASR) - Slovenský tenista Andrej Martin neuspel v 3. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži. V pozícii "lucky losera" podľahol ôsmemu nasadenému Kanaďanovi Milošovi Raoničovi 6:7 (4), 2:6, 3:6. Najmä v prvom sete však poriadne potrápil favorizovaného rodáka z čiernohorskej Podgorice a po mnohých víťazných úderoch si vyslúžil aplauz publika na dvorci číslo jeden. Napriek piatkovej prehre dosiahol Martin vo francúzskej metropole životný úspech.

Zverenec trénera Miroslava Grolmusa prvýkrát v kariére postúpil na podujatí veľkej štvorky medzi elitnú tridsaťdvojku. Z turnaja si odnáša prémiu 102.000 eur a 106 bodov do svetového rebríčka ATP Entry (vrátane kvalifikácie). V jeho onlajn vydaní figuruje na 110. mieste - najvyššie v kariére. Po skončení antukového vrcholu sezóny sa stane novou slovenskou dvojkou, keď predstihne Lukáša Lacka. Posledným slovenským želiezkom v singli zostala v Paríži Dominika Cibulková, ktorá nastúpi v sobotu v 3. kole proti Španielke Carle Suarezovej Navarrovej.

Na snímke v popredí slovenský tenista Andrej Martin v zápase 3. kola dvojhry mužov na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži proti Kanaďanovi Milošovi Raoničovi (v pozadí) v piatok 27. mája 2016. Foto: TASR/AP
Martinovi nevyšiel úvod zápasu s Raoničom, keď v druhom geme stratil podanie a Kanaďan si po potvrdení brejku vybudoval náskok 3:0. Slovenský daviscupový reprezentant síce v ďalších minútach vyrovnal na 3:3, no v ôsmom geme opäť zaváhal na servise a Kanaďan išiel podávať na víťazstvo v sete. Martin nezložil zbrane, odvrátil dva setbaly a po sérii winnerov znížil na 4:5. V ďalšom geme otočil z 0:40 a napokon si vynútil tajbrejk. V ňom spravil za stavu 2:3 dve dvojchyby a Raonič získal úvodný set vo svoj prospech. Za stavu 6:4 využil v poradí ôsmy setbal.

Martinovi odobralo úvodné dejstvo veľa síl, čo sa prejavilo na začiatku druhého. Raonič ho dvakrát brejkol, odskočil mu na 4:0 a ujal sa vedenia 2:0 na sety. Hneď na začiatku tretieho dejstva Raonič opäť zobral Martinovi servis, následne však požiadal o medical time out a nechal si zavolať fyzioterapeuta. Martinovi svitla nádej, otočil na 3:2, no za stavu 3:3 ho opäť zradilo podanie a Raonič už dotiahol zápas do úspešného konca. Za stavu 5:3 využil v poradí piaty mečbal a upravil vzájomnú bilanciu s Martinom na 2:0, v roku 2011 ho zdolal vo finále kvalifikácie na Australian Open.