24hod.sk    Šport    NHL

28. októbra 2005

Nashville pustil perie

Radoslav Suchý z Columbusu prihrával Adamovi Footovi na víťazný gól v predĺžení stretnutia s doteraz nezdolaným Nashvillom.

Pre kežmarského rodáka je to zatiaľ iba druhý bod v desiatich stretnutiach v tejto sezóne. Skúsený veterán Foote rozhodol svojím druhým gólom v aktuálnom ročníku o víťazstve 3:2 v prvej minúte predĺženia v početnej nevýhode, keď na trestnej lavici sedel Čech David Výborný. Obhajcovia Stanleyho pohára
z Tampy sa predstavili v New Jersey a aj vďaka dvom využitým presilovkám zvíťazili 6:3. Jedinou dobrou správou pre diablov je, že zranenie kolena, pre ktoré musel gólman Martin Brodeur sedem minút pred koncom prepustiť svoje miesto náhradníkovi Scottovi Clemmensenovi, nie je veľmi vážne. „Zachytila sa mi korčuľa a podvrtol som si koleno. Počul som, ako to prasklo a nemohol som vstať. Doktor však po zápase povedal, že to nie je až také vážne, ako to vyzeralo,“ povedal Brodeur. V drese bleskov opäť nenastúpil Slovák Martin Cibák.
Minuloročná draftová jednotka Alexander Ovečkin z Washingto-nu pokračuje v dobrých výkonoch, v Rochestri proti Buffalu (3:2) prihrával na víťazný gól Jamiemu Hewardovi. Mladý Rus tak bodoval v deviatom z desiatich zápasov Capitals. Brankár hostí Olaf Kölzig čelil v dueli iba 17 strelám, čo bola pre neho príjemná zmena po troch predchádzajúcich stretnutiach, kde na neho smerovalo 40 a viac streleckých pokusov. Carolina zdolala doma Boston 4:3 po predĺžení, hoci v 31. min viedli hostia 3:1. Hurricanes však zásluhou Františka Kaberleho a Erika Colea stav vyrovnali a v predĺžení sa druhýkrát v stretnutí presadil Matt Cullen. Bruins tak k víťazstvu nepomohla ani 50-percentná úspešnosť využívania presiloviek (4/2).
Do predĺženia dospel aj duel
v Dallase, tu sa však z dvoch bodov radovali hostia zo San Jose. Domáce „hviezdy“ prišli o víťazstvo dvadsať sekúnd pred koncom, keď Marco Sturm v presilovej hre bez brankára prekonal domáceho gólmana Turca. V nadstavenom čase rozhodol o výsledku Patrick Marleau.
Duel Anaheimu s Calgary (4:1) rozhodli presilovky. Domáci káčeri premenili na gól tri početné výhody, kým hostia iba jednu. Návrat do zostavy tak víťazstvom oslávil domáci brankár Giguere, ktorý pre zranenie slabín chýbal mužstvu tri zápasy.

Výsledky NHL

Carolina - Boston 4:3 po predĺžení (1:1, 1:2, 1:0 - 1:0). Góly: 10. Cullen, 37. F. Kaberle, 48. E. Cole, 64. Cullen - 12. Boyes, 26. Samsonov, 31. Leetch, Columbus - Nashville 3:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0). Góly: 26. Letowski, 57. Hartigan, 61. Foote (SUCHŻ) - 31. Kariya, 60. Hall, New Jersey - Tampa Bay 3:6 (0:2, 2:0, 1:4). Góly: 22. S. Brown, 38. Malachov, 41. Brylin - 1. St. Louis, 19. Modin, 42. Prospal, 46. Andreychuk, 54. Andreychuk, 55. Lecavalier, Buffalo - Washington 2:3 (1:1, 0:1, 1:1). Góly: 15. Kotalík, 42. Hecht - 15. Friesen, 22. Sýkora, 45. Heward, Dallas - San Jose 4:5 po predĺžení (1:2, 3:1, 0:1 - 0:1). Góly: 16. Lehtinen, 27. Daley, 28. J. Jokinen, 30. J. Jokinen - 7. Goc, 8. Hannan, 31. Cheechoo, 60. Sturm, 64. Marleau, Anaheim - Calgary 4:1 (1:0, 1:0, 2:1). Góly: 19. Lupul, 36. A. McDonald, 58. Carney, 60. Selänne - 46. Iginla.