24hod.sk    Šport    NHL

27. októbra 2005

Nashville stále bez prehry

V ôsmich utorňajších stretnutiach NHL bodovalo deväť slovenských hokejistov. Miroslav Šatan sa gólom a asistenciou pričinil o domáce víťazstvo Islanders nad Atlantou 4:3 a stal sa druhou hviezdou duelu.

V drese hostí si dve gólové prihrávky pripísal Marián Hossa, kým Peter Bondra a Ronald Petrovický v zápase nebodovali. V drese Philadelphie asistoval pri oboch góloch pri prehre Flyers po predĺžení 2:3 v Montreale Michal Handzuš. Druhý Slovák v drese hostí Branko Radivojevič sa nepresadil. Pittsburgh ostáva naďalej bez víťazstva, keď tentoraz doma podľahol Floride 3:4 po predĺžení. Na prvý gól tučniakov nahrával Žigmund Pálffy, pre ktorého to je už 10. kanadský bod v tejto sezóne. V drese panterov zaznamenala asistenciu bývalá Pálffyho dvojička z L. A. Jozef Stümpel.
Dvojica kľúčových hráčov Los Angeles Ľubomír Višňovský a Pavol Demitra si tentoraz pri víťazstve kráľov s Anaheimom 3:1 podelila asistencie na prvý presný zásah Mika Cammalleriho. Dubnický odchovanec je najproduktívnejším Slovákom v NHL (5+5). Marek Svatoš pokračuje v Colorade vo výborných výkonoch, proti Edmontonu (5:3) nazbieral dva body za presné nahrávky. V Phoenixe sa muselo, rovnako ako v Pittsburghu a v Montreale, predlžovať. Tím Wayna Gretzkeho sa z dvoch bodov radoval po góle Petra Nedvěda v druhej minúte predĺženia. Za kojotov si dva body pripísal Ladislav Nagy, ktorý najprv v 43. min nahrával Mikovi Comriemu a o deväť minút svojím tretím gólom v sezóne zariadil predĺženie.
Divácky pútavý zápas sa hral v Nashville, kde domáci privítali Chicago. Za šesťdesiat minút padlo osem gólov, tribúny mohli vidieť päť pästných výmien a rozhodcovia udelili dovedna 146 trestných minút. Predators vyhrali aj ôsmy duel za sebou a sú jediným tímom v lige, ktorý ešte nestratil ani bod. Dostali sa tak už na druhé miesto v histórii v počte víťazných stretnutí na začiatku sezóny. V poslednom stretnutí sa v Minnesote predstavil Vancouver, ktorý si po víťazstve 3:1 pripísal oba body. Domácim Wild opäť pre zranenie chýbal trenčiansky odchovanec Marián Gáborík.

Útočník Marián Hossa si v súboji s Islanders pripísal dve asistencie, ale ani tie nepomohli Atlante k bodovému zisku.  Foto SITA

Výsledky NHL

New York Islanders - Atlanta 4:3 (1:0, 3:2, 0:1), góly: 9. ŠATAN (Jašin, Asham), 31. Jašin, 37. Jašin (ŠATAN), 40. J. Blake - 24. Kovaľčuk, 28. Holík (MARIÁN HOSSA), 56. Kovaľčuk (De Vries, MARIÁN HOSSA). Montreal - Philadelphia 3:2 po predĺžení (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0), góly: 16. Dagenais, 50. Ribeiro, 63. Ribeiro - 26. M. Richards (HANDZUŠ, Johnsson), 36. Savage (M. Richards, HANDZUŠ). Pittsburgh - Florida 3:4 po predĺžení (1:2, 0:0, 2:1 - 0:1), góly: 14. Malone (PÁLFFY, Crosby), 43. Pirjeta, 48. Tarnström - 3. Horton, 15. Gelinas (Huselius, STÜMPEL), 58. Krajíček, 61. Weiss. Minnesota - Vancouver 1:3 (1:1, 0:2, 0:0), góly: 19. Daigle - 14. J. Ruutu, 27. Näslund, 32. H. Sedin. Nashville - Chicago 5:3 (3:0, 1:2, 1:1), góly: 9. Erat, 14. Perreault, 16. Kariya, 40. Legwand, 42. Sullivan - 30. Dowd, 31. Barnaby, 59. Vandermeer. Colorado - Edmonton 5:3 (0:0, 2:2, 3:1), góly: 24. Laaksonen, 28. Wolski (SVATOŠ, Turgeon), 54. Tanguay (SVATOŠ, R. Blake), 60. Brisebois, 60. Konowalchuk - 35. M. Bergeron, 36. Torres, 45. Torres. Phoenix - St. Louis 5:4 po predĺžení (0:0, 2:3, 2:1 - 1:0), góly: 21. LeClerc, 31. Matt Johnson, 43. Comrie (NAGY), 52. NAGY (Comrie, Tanabe), 62. Nedvěd - 25. Mayers, 37. R. Johnson, 37. Hoggan, 51. Mayers. Los Angeles - Anaheim 3:1 (1:0, 1:0, 1:1), góly: 20. Cammalleri (DEMITRA, VIŠ˛OVSKŻ), 37. L. Robitaille, 60. Conroy - 48. McDonald.

Radivojevič: Zrážka s trénerom bola nevinná