17. novembra 2017

NBA: Boston Celtics zdolal obhajcu, má 14.výhru

Andre Iguodala z tímu Golden State Warriors počas zápasu NBA súperí s hráčom Boston Celtics Marcusom Smartom, 16. novembra 2017. Foto: TASR/AP
New York 17. novembra (TASR) - Už štrnáste víťazstvo za sebou zaznamenali v zámorskej NBA basketbalisti Bostonu Celtics, ktorí v noci na piatok vyhrali na domácej palubovke nad Golden State Warriors 92:88. Šestnástimi bodmi k tomu prispel Kyrie Irving, pričom až 11 z nich dal v štvrtej štvrtine.

Boston má na konte zatiaľ len dve prehry a vedie profiligu. Obhajca titulu z Golden State pritom v tretej štvrtine necelých päť minút do jej konca viedol o 17 bodov a vyzeralo to, že domáci stratia víťaznú sériu. Potom ale hostia "odišli" a necelú minútu pred jej koncom už Boston viedol o dva body. V tesnej koncovke záverečnej štvrtiny potom súboj rozhodli trestné hody Irvinga a Jaysona Tatuma. "Urobili sme príliš veľa hlúpych chýb. A príliš veľa sme faulovali. To bolo rozhodujúce. Ale aspoň z tohto pohľadu to bol pre nás veľmi poučný zápas," citovala agentúra AP trénera úradujúceho víťaza NBA Stevea Kerra. Warriors prišli o sedemzápasovú víťaznú sériu.

Houston vyhral vo Phoenixe 142:116, keď už do polčasu zaťažil konto domácich 90 bodmi. Darilo sa Jamesovi Hardenovi, ktorý 33 z jeho 48 bodov dal práve v prvej polovici duelu. Do zostavy hostí sa vrátil rozohrávač Chris Paul. Suns ťahal náhradník Troy Daniels, ktorý zaznamenal 23 bodov a sedem úspešných trojkových striel.