19. novembra 2017

NBA: Boston zdolal Atlantu a dosiahol pätnásty triumf v sérii

Na snímke hráč Portlandu CJ McCollum dribluje počas zápasu proti hráčovi Sacramenta Garrettovi Tempeovi počas druhej tretiny zápasu basketbalovej hry NBA v Portlande. 18. novembra 2017. Foto: TASR/AP
New York 19. novembra (TASR) - Basketbalisti Boston Celtics zvíťazili v nočnom stretnutí zámorskej NBA na palubovke Atlanty 110:99 a dosiahli už pätnásty triumf v sérii. Kyrie Irving nazbieral 30 bodov, Jaylen Brown dosiahol kariérne maximum 27.

Boston má na konte 15 výhier a dve prehry, je na čele celej profiligy a vyrovnal svoj historický rekord po 17 odohratých dueloch sezóny. Atlanta je naopak najhoršia vo Východnej konferencii a druhá najhoršia v celej súťaži, keď zo 16 pokusov vyhrala iba trikrát.