10. decembra 2017

NBA: Harden priviedol Houston k ďalšej výhre

James Harden z Houstonu Rockets a Evan Turner z Portlandu Trail Blazers počas zápasu zámorskej NBA 9. decembra 2017 v Portlande. Foto: TASR/AP
New York 10. decembra (TASR) - Basketbalisti Houstonu triumfovali v noci na nedeľu v zámorskej NBA na palubovke Portlandu 124:117 a natiahli sériu víťazstiev už na deväť zápasov.

Rockets dokázali v záverečnej štvrtine zmazať 14-bodové manko. Hlavný podiel na výhre hostí mal James Harden, autor 48 bodov. Portlandu nepomohlo ani 35 bodov Damiana Lillarda, ktorý deviatimi trojkami vyrovnal klubový rekord.

Cleveland sa rýchlo otriasol z piatkovej prehry v Indiane, ktorá ukončila jeho 13-zápasovú víťaznú šnúru, a zdolal doma Philadelphiu 105:98. Líder Cavaliers LeBron James zaznamenal 30 bodov, 13 doskokov a 13 asistencií a zaknihoval si už 58. triple-double v NBA.

Podobný kúsok sa podaril v noci aj Russellovi Westbrookovi. Ten pomohol k výhre Oklahomy City 102:101 po predĺžení na palubovke Memphisu 20 bodmi, 14 asistenciami a 11 doskokmi, vďaka čomu dosiahol 87. triple-double v profiligovej kariére.

Výsledky NBA:
Los Angeles Clippers - Washington 113:112, Brooklyn - Miami 89:101, Charlotte - Los Angeles Lakers 99:110, Atlanta - Orlando 117:110, Cleveland - Philadelphia 105:98, Chicago - New York 104:102, Milwaukee - Utah 117:100, Memphis - Oklahoma City 101:102 pp, Phoenix - San Antonio 101:104, Portland - Houston 117:124