06. mája 2016

NBA: Toronto zdolalo Miami a vyrovnalo stav série na 1:1

Na snímke v popredí Justise Winslow z Miami Heat.

Na snímke v popredí Justise Winslow z Miami Heat. Foto: TASR/AP
Toronto 6. mája (TASR) - Basketbalisti Toronta Raptors zvíťazili v druhom zápase 2. kola play off zámorskej NBA nad Miami Heat 96:92 po predĺžení a vyrovnali stav série na 1:1.

Aj druhý duel konferenčného semifinále Toronto - Miami priniesol vyrovnaný basketbal, ktorý opäť dospel do predĺženia. Na rozdiel od prvého stretnutia však tentoraz triumfovali Raptors. Kľúčovým hráčom domácich bol Jonas Valančiunas. Litovský pivot bol prvé tri štvrtiny na palubovke takmer neviditeľný, keď z troch striel dal štyri body. Potom však zapol na vyššie obrátky a v závere bol oporou domácich. V štvrtej štvrtine a predĺžení nastrieľal 11 bodov a doskočil 7 lôpt. "Potiahol nás. Dal nielen dôležité body, ale bojoval pod košom a mal kľúčové doskoky. Bol dôležitým faktorom nášho víťazstva," pochválil spoluhráča strelec Toronta DeMar DeRozan, autor 20 bodov. Jediný kanadský tím v súťaži uspel aj napriek tomu, že mal len 42-percentnú úspešnosť streľby. "Existujú viaceré spôsoby ako vyhrať play off zápas. Našťastie moji zverenci jeden taký našli," vravel kouč Raptors Dwane Casey.

Hostia mali namále už v riadnom hracom čase, keď duel do predĺženia poslal úspešnou trojkou z ťažkej pozície 10,6 sekundy pred koncom Goran Dragič. Heat však zaspali úvod extrapäťminútovky, keď úvodné momenty prehrali 0:6. "To by sa nám nemalo stávať. Tvrdo sme pracovali na tom, aby sme v závere vyrovnali, ale potom prišiel výpadok v predĺžení. Nevadí, vraciame sa domov s jednou výhrou z palubovky súpera," nechal sa počuť miamský líder Dwyane Wade.

Tretí duel série je na programe v sobotu na Floride.