01. decembra 2015

Neapol po 25 rokoch lídrom talianskej Serie A

Marek Hamšík v drese SSC Neapol

Marek Hamšík v drese SSC Neapol Foto: TASR/AP
Neapol 1. decembra (TASR) - Dlhé čakanie sa skončilo, po 25 rokoch sa na post lídra talianskej futbalovej Serie A dostal SSC Neapol so slovenským kapitánom Marekom Hamšíkom. SSC si v dohrávanom pondelňajšom šlágri 14. kola Serie A poradil na domácej pôde s milánskym Interom 2:1. V drese domácich, ktorí majú jednobodový náskok pred Interom a dvojbodový pred treťou Fiorentinou, odohral Hamšík 80 minút.

"Je to krásne. Dnes môžeme s našimi priaznivcami oslavovať, no od zajtra už myslíme na víkendový duel. Musíme zostať nohami na zemi, sústrediť sa iba na najbližšie stretnutie," povedal slovenský reprezentant pre svoj oficiálny web.

Neapolčania išli do vedenia už v 2. minúte, keď argentínsky kanonier Gonzalo Higuain druhým najrýchlejším gólom v tejto sezóne talianskej ligy prekonal strelou k ľavej žrdi Samira Handanoviča. Hosťom uškodilo aj vylúčenie japonského krajného obrancu Juta Nagatoma, ktorý sa porúčal pod sprchy krátko pred koncom prvého polčasu po nešetrnom zákroku na Allana. Neapol prevahu v poli pretavil do druhého gólu v 62. minúte, jeho autorom bol opäť Higuain. Lenže fanúšikovia domáceho tímu sa z dvojgólového náskoku dlho netešili, keďže už o päť minút vyrovnal Adem Ljajič. Napokon však SSC nepripustil vyrovnanie, hoci Inter v závere nadstavenia dvakrát trafil žrď.

"Bol to nádherný futbalový večer. V zápase nechýbalo nič - krásne akcie, góly, emócie, výborné individuálne výkony, fantastickí priaznivci SSC. Mali sme parádny vstup do zápasu, v druhom dejstve sme sa dostali do dvojgólového vedenia. Potom súper znížil a v závere čaroval náš gólman Pepe Reina. Myslím si, že naše víťazstvo nad silným Interom bolo zaslúžené," zhodnotil Hamšík, ktorému 55-tisíc divákov na San Paolo pri odchode z ihriska skandovane tlieskalo.

Neapol natiahol šnúru bez prehry vo všetkých súťažiach na 18 zápasov, pričom naposledy ťahal za kratší koniec 23. augusta proti Sassuolu. Jeho ďalším súperom bude v nedeľu 6. decembra Bologna.