02. marca 2015

Neapol prehral na ihrisku FC Turín, Hamšík hral hodinku

Ilustračné foto Mareka Hamšíka.

Ilustračné foto Mareka Hamšíka. Foto: TASR/AP
Rím 1. marca (TASR) - Futbalisti Hellasu Verona zvíťazili v úvodnom nedeľňajšom zápase 25. kola talianskej Serie A na ihrisku Cagliari 2:1. Hostia sa ujali vedenia v 9. minúte zásluhou Lucu Toniho, ktorý zblízka prekonal domáceho brankára. V 56. minúte išli už do dvojgólového vedenia po tom, čo sa hlavou presadil Gómez Taleb. Cagliari v samom závere len skorigovalo prehru a naďalej sa drží na zostupovom 18. mieste. SSC Neapol prehral na ihrisku FC Turín 0:1, slovenský reprezentant Marek Hamšík hral do 62. minúty.

Tri body si pripísala aj Sampdoria Janov, ktorá pokorila Atalantu 2:1. Na lavičke hostí odsedel celý duel slovenský stredopoliar David Ivan. Tretí triumf v rade si zaknihoval AS Rím, na pôde Sassuola vyhral hladko 3:0.

Duel medzi FC Janov a FC Parma ešte v piatok zrušili a odohrá sa v náhradnom termíne. Vedenie súťaže pristúpilo k tomuto rozhodnutiu, pretože hráči Parmy uviedli, že v opačnom prípade budú zápas bojkotovať. Klub zo severu Apeninského polostrova je pred finančným krachom. Na podporu hráčov Parmy vystúpila aj hráčska asociácia, ktorá tento víkend zorganizovalo protest. Na jeho znak futbalisti v elitnej Serie A i nižších súťažiach nastúpili v sobotu a nedeľu na ligové zápasy s 15-minútovým oneskorením.