24. apríla 2017

Neapol zaváhal v boji o druhú priečku, Hamšík: Nevzdávame sa

Hráč Neapola Marek Hamšík, archívna snímka.

Hráč Neapola Marek Hamšík, archívna snímka. Foto: TASR AP
Sassuolo 24. apríla (TASR) - Slovenského futbalistu v službách Neapola Mareka Hamšíka mrzí strata bodov na ihrisku Sassuola, kde hráči SSC v nedeľu iba remizovali 2:2. Po predchádzajúcich dvoch hladkých víťazstvách prišlo nepríjemné zakopnutie, ktorým si "Partenopei" skomplikovali boj o druhú priečku v Serie A znamenajúcu priamu miestenku v skupinovej fáze Ligy majstrov 2017/18.

Neapol mal v Sassuole už v prvom polčase viac z hry, no gólu sa hostia dočkali až na začiatku druhého dejstva. Akcia sa začala u Hamšíka a po centri Joseho Callejona otvoril skóre Dries Mertens. Už o sedem minút však domáci vyrovnali, Hamšík namiesto odpratania lopty do bezpečia poslal hlavičkou malú domov, ktorú zachytil Domenico Berardi a prekonal Pepeho Reinu v bránke SSC. "Mrzí ma chyba, ktorú som urobil pred inkasovaným gólom," uviedol Hamšík pre svoju oficiálnu webstránku. Desať minút pred koncom zápasu sa domáci ujali vedenia, v 84. minúte však zariadil konečnú deľbu bodov striedajúci Arkadiusz Milik, ktorý bol na ihrisku iba tri minúty. "Škoda straty. Boli sme lepší, utvorili sme si šance, chýbal nám aj kúsok športového šťastia. Viackrát sme trafili aj konštrukciu bránky, v závere sme siahali na tri body," zhodnotil duel reprezentačný stredopoliar a kapitán Neapola, ktorý odohral celé stretnutie.

Neapol zostal v tabuľke na tretej priečke, na druhý AS Rím stráca bod, "vlci" však mali k dobru pondelkový súboj na ihrisku Pescary. Za obhajobou majstrovského titulu jasne mieri vedúci Juventus Turín, ktorý po nedeľňajšej výhre nad FC Janov 4:0 má na čele už jedenásťbodový náskok pred AS. "Stratili sme body, no nevzdávame sa. Budeme bojovať o druhé miesto. Do konca súťaže je ešte päť kôl," dodal Hamšík.