24hod.sk    Šport    ME vo futbale 2016

27. júna 2016

Nemci s Neuerom neinkasovali päť zápasov v rade

Na archívnej snímke brankár Bayernu Mníchov a reprezentácie Manuel Neuer (vpravo) chytá strelu z kopačky Neymara z Barcelony v prvom zápase semifinále Ligy majstrov vo futbale FC Barcelona - Bayern Mníchov na štadióne v Barcelone 6. ...

Na archívnej snímke brankár Bayernu Mníchov a reprezentácie Manuel Neuer (vpravo) chytá strelu z kopačky Neymara z Barcelony v prvom zápase semifinále Ligy majstrov vo futbale FC Barcelona - Bayern Mníchov na štadióne v Barcelone 6. mája 2015. Foto: TASR/AP

Berlín 27. júna (TASR) - Brankár Manuel Neuer pomohol nemeckej futbalovej reprezentácii v osemfinálovom stretnutí so Slovenskom (3:0) na EURO 2016 k novému rekordu. Nemecký výber neinkasoval už päť zápasov v rade a to sa ešte nestalo v 108-ročnej reprezentačnej histórii (915 duelov). Brankár mníchovského Bayernu bol počas unikátnej série zakaždým v bráne.

Neuer nedostal gól v národnom tíme už 450 minút. Jens Lehmann síce v reprezentácii neinkasoval až 681 minút za sebou, ale počas jeho šnúry odohrali Nemci aj ďalšie zápasy, v ktorých Lehmann nechytal a dovolili v nich súperovi skórovať. Informáciu priniesol internetový portál dfb.de.

Kapitán Škrtel: Nemci boli jasne lepší