Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. septembra 2023

Nemecká polícia vykonala raziu v domoch členov neonacistickej skupiny HammerskinsNemecká vláda v utorok zakázala neonacistickú skupinu Hammerskins Deutschland a vykonala razie v domoch jej členov. Razie sa odohrali v 10 spolkových krajinách, pričom polícia prehľadala domy 28 ľudí. Zatiaľ nie ...Zdieľať
germany_far_right_group_ban_64483 676x451 19.9.2023 (SITA.sk) - Nemecká vláda v utorok zakázala neonacistickú skupinu Hammerskins Deutschland a vykonala razie v domoch jej členov. Razie sa odohrali v 10 spolkových krajinách, pričom polícia prehľadala domy 28 ľudí. Zatiaľ nie je jasné, či aj niektorých zadržala.

Pravicový extrémizmus


Zákaz Hammerskins je podľa ministerky vnútra Nancy Faeser „tvrdou ranou proti organizovanému krajne pravicovému extrémizmu“. Opatrenie zahŕňa aj regionálne pobočky skupiny a podorganizáciu Crew 38.

„Týmto zákazom ukončujeme neľudské aktivity medzinárodne aktívneho neonacistického združenia v Nemecku. Vysiela to jasný signál proti rasizmu a antisemitizmu,“ dodala ministerka.

Nemecká spolková aj krajinské vlády pred zákazom spolupracovali v tejto veci viac ako rok, pričom im asistovali aj partneri zo Spojených štátov, vysvetlila Faeser.

Hammerskins Deutschland je odnož americkej krajne pravicovej extrémistickej skupiny Hammerskins Nation a zohráva v Európe prominentnú rolu.

Považujú sa za elitné „bratstvo“


Na celom svete sa členovia tohto združenia označujú ako „bratia“ a považujú sa za elitné „bratstvo“, ktoré praktizuje svoj subkultúrny spôsob života.

Skupina sa tiež podľa nemeckého ministerstva vnútra považuje za elitu pravicovo-extrémistickej skinheadskej scény. V Nemecku má zoskupenie približne 130 členov.

Základným prvkom ideológie skupiny je šírenie rasovej doktríny založenej na nacistickej ideológii. Cieľom združenia Hammerskins Deutschland je upevňovať svoj pravicovo-extrémistický svetonázor, najmä prostredníctvom koncertov, na ktorých sa snaží osloviť nečlenov a radikalizovať ich.

„Pravicovo-extrémistická orientácia medzinárodne networkingovej skupiny sa prejavuje najmä distribúciou nahrávok pravicovo-extrémistickej a antisemitskej hudby, organizovaním koncertov pravicovo-extrémistov a predajom pravicovo-extrémistického tovaru,“ vysvetlilo ministerstvo.

Zákaz Hammerskins Deutschland je už dvadsiaty zákaz krajne pravicovej skupiny od nemeckého ministerstva vnútra.


Zdroj: SITA.sk - Nemecká polícia vykonala raziu v domoch členov neonacistickej skupiny Hammerskins © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Obranné operácie na východe a juhu Ukrajiny pokračujú, ruská armáda sa pokúsila získať späť stratené územia
<< predchádzajúci článok
Roztrieštenie Ruska nikto nezastaví, podľa Danilova je ďalšia vzbura otázkou krátkeho času