23. marca 2017

Nemecko zdolalo Anglicko 1:0, Podolski sa rozlúčil víťazným gólom

Nemecký tréner Joachim Löw (vpravo), nemecký futbalista Lukas Podolski a jeho syn, archívna snímka. Foto: FOTO TASR/AP
Bratislava 23. marca (TASR) - Nemeckí futbaloví reprezentanti zvíťazili v stredajšom prípravnom zápase v Dortmunde nad Anglickom 1:0. Víťazný gól strelil Lukas Podolski, ktorý sa týmto duelom rozlúčil s bohatou reprezentačnou kariérou.

V prvom polčase bolo aktívnejšie Anglicko, ktoré si vypracovalo dve veľké šance. Nemci sa v ofenzíve príliš nepredviedli. V 31. minúte sa dostal do úniku Lallana, no jeho strela zvnútra šestnástky len opečiatkovala žŕdku nemeckej brány. O desať minút neskôr mal tutovku Alli, ktorý sa po chybe súperovej obrany dostal pred ter Stegena, ale trestuhodne zakončil iba do brankára. Nemci mali prvú veľkú možnosť v 49. minúte, keď z hranice šestnástky vypálil Brandt, no lopta letela tesne vedľa. V 69. minúte padol jediný gól v zápase, o ktorý sa postaral práve Podolski. Schürrle posunul loptu ku kapitánovi Nemecka a ten sa presadil presnou strelou spoza šestnástky. V 74. minúte mohol zvýšiť Sané, ale jeho strelu vyrazil Hart.

Ďalší súper Slovenska v F-skupine kvalifikácie na MS 2018 Škótsko remizovalo s Kanadou 1:1.

Cyperskí reprezentanti zvíťazili v Larnake nad Kazachstanom 3:1. Všetky tri góly strelili v priebehu dvanástich minút druhého polčasu a otočili tak nepriaznivý stav 0:1.

Českí futbalisti zvíťazili v Ústí nad Labem nad Litvou 3:0, keď všetky góly strelili po polčasovej prestávke. Skóre otvoril v 48. minúte z penalty Tomáš Hořava, v 64. minúte sa po individuálnej akcii presadil debutant Jakub Jankto a o štvrťhodinu neskôr stanovil konečné skóre Michael Krmenčík.