20. apríla 2017

NHL: Anaheim už v 2. kole play off, Calgary vyradil 4:0 na zápasy

Na snímke hráči Anaheimu, archívna snímka.

Na snímke hráči Anaheimu, archívna snímka. Foto: TASR/AP
New York 20. apríla (TASR) - Hokejisti Anaheimu Ducks postúpili ako prvý tím do 2. kola play off zámorskej NHL. V noci na štvrtok zvíťazili na ľade Calgary 3:1 a sériu hranú na štyri víťazné súboje ovládli suverénne 4:0.

Hráči Washingtonu Capitals uspeli vo štvrtom stretnutí štvrťfinále play off Východnej konferencie NHL na ľade Toronta 5:4. V sérii vyrovnali stav na 2:2. V domácom drese odohral vyše 13 minút slovenský obranca Martin Marinčin, nebodoval a do štatistík si zapísal jeden mínusový bod.

Domáci prehrali prvú tretinu 1:4, potom sa ale spamätali, znížili na 3:4. Víťazný gól hostí strelil T.J. Oshie v 53. minúte, bol jeho druhý v zápase. Zápas číslo 5 je na programe v noci na sobotu SELČ.

Nedarilo sa ani ďalšiemu klubu slovenského reprezentanta, Boston s kapitánom Zdenom Chárom doma tesne podľahol Ottawe 0:1 a Senators tak vedú v sérii už 3:1 na zápasy. O triumfe hostí rozhodol v tretej tretine Bobby Ryan, brankár kanadského tímu Craig Anderson zastavil 22 striel a zaknihoval štvrtý shutout v play off v kariére. Chára odohral vyše 24 minút a zapísal si mínusový bod.

V Západnej konferencii odvrátila Minnesota prvú hrozbu vyradenia na ľade St. Louis, kde vyhrala 2:0. Blues ale vedú v sérii 3:1.