18. januára 2018

NHL: Bruins s Chárom zdolali Montreal

Hráč Ondřej Kaše z Anaheimu Ducks sa teší z gólu v zápase zámorskej NHL proti Pittsburghu Penguins 17. januára 2018 v Anaheime. Foto: TASR/AP
Boston 18. januára (TASR) - Hokejisti Bostonu vedení kapitánom Zdenom Chárom zdolali v noci na štvrtok v zámorskej NHL na domácom ľade Montreal Canadiens 4:1 a upevnili si druhú pozíciu v tabuľke Atlantickej divízie. Bruins bodovali už v 14. zápase v rade.

Trénerovi hostí Claudeovi Julienovi sa tak nevydaril návrat do Bostonu, ktorý viedol v rokoch 2007-2017 a v roku 2011 s ním získal slávny Stanleyho pohár. Skúsený kouč sa postavil proti svojim bývalým zverencom prvýkrát od svojho odvolania vo februári minulého roka. Chára bol s 21:52 minútami najvyťaženejším korčuliarom svojho tímu, slovenský obranca si pripísal jeden plusový bod.

V druhom nočnom dueli si domáci Anaheim poradil s obhajcom titulu Pittsburghom 5:3. Základ triumfu položil v druhej tretine, ktorú vyhral jasne 4:0.