18. októbra 2017

NHL: Budajova tohtosezónna premiéra, Tampa prehrala v New Jersey

Brankár Tampy Slovák Peter Budaj, archívnej foto.

Brankár Tampy Slovák Peter Budaj, archívnej foto. Foto: TASR/AP
New York 18. októbra (TASR) - Slovenský hokejový brankár Peter Budaj absolvoval v noci na stredu premiéru v novej sezóne zámorskej NHL, jeho Tampa Bay prehrala na ľade New Jersey 4:5 po samostatných nájazdoch.

Budaj v riadnom hracom čase a predĺžení kryl 30 striel súpera, v druhej tretine predviedol famózny zákrok, keď lapačkou reflexívne zneškodnil stopercentnú šancu tohtoročnej draftovej jednotky Nica Hischiera. V rozstrele ho z troch hráčov prekonal len Kyle Palmieri, jeho premenený nájazd však rozhodol o triumfe Devils, keďže bol jediný úspešný exekútor. "Blesky" získali iba bod, napriek tomu stále vedú Atlantickú divíziu.

V akcii bol zo Slovákov aj útočník Marko Daňo, jeho Winnipeg podľahol doma Columbusu 2:5.