19. januára 2017

NHL: Detroit zdolal Boston po nájazdoch, Slovák Tatar pomohol gólom

Na archívnej snímke gólman Dallas Stars Antti Niemi (31) chráni bránu pred strelou hráča Detroit Red Wings' Slováka Tomáša Tatara (21) v 3. tretine, 12.1.2017. Foto: TASR
Washington 19. januára (TASR) - Slovenský hokejista Tomáš Tatar sa v noci na štvrtok v NHL gólom a dvoma asistenciami podieľal na domácom víťazstve svojho Detroitu nad Bostonom 6:5 po samostatných nájazdoch.

Red Wings prehrávali po prvej tretine 1:4, ale v riadnom čase sa im podarilo zrovnať so súperom krok a uspeli v nájazdovej lotérii. Tatar svojím okrúhlym desiatym zásahom v sezóne v druhej tretine priebežne vyrovnal na 4:4, v tretej časti prihral na gól, ktorým Detroit poslal zápas do predĺženia.

Asistenciu si pripísal aj jeho krajan Andrej Sekera, ktorého Edmonton na vlastnom ľade zdolal Floridu 4:3 po predĺžení.

NHL - výsledky:

Montreal - Pittsburgh 1:4, Winnipeg - Arizona 6:3, Detroit - Boston 6:5 pp a sn /Tatar za domácich 1+2/, Edmonton - Florida 4:3 pp /Sekera za domácich 0+1/

Cyklistika: Sagana v 3. etape Tour Down Under zdolal Ewan