04. decembra 2016

NHL: Edmonton zdolal Anaheim 3:2, Sekera asistoval pri víťaznom góle

Hokejista Vancouveru Canucks Brendan Gaunce (vľavo) a hráč Edmontonu Oilers Slovák Andrej Sekera bojujú o puk pri mantineli v prípravnom dueli pred štartom zámorskej hokejovej NHL v Edmontone, 7. októbra 2016. Foto: TASR/AP
New York 4. decembra (TASR) - V dvanástich zápasoch zámorskej NHL v noci na nedeľu sa bodovo presadili traja slovenskí hokejisti. Edmonton vyhral nad Anaheimom 3:2 po predĺžení aj vďaka obrancovi Andrejovi Sekerovi, ktorý asistoval pri víťaznom góle Leona Draisaitla zo 64. minúty. Andrej Marinčin si pripísal asistenciu v dueli na ľade Vancouveru, jeho Toronto napokon podľahol domácim Canucks 2:3 po samostatných nájazdoch. Rovnako bod za asistenciu zaznamenal aj útočník Detroitu Tomáš Tatar, Red Wings ale neudržali v Pittsburghu sľubný náskok 3:1 a po štyroch inkasovaných góloch v tretej tretine prehrali s úradujúcim šampiónom 3:5.

Chicago v zostave s dvojicou slovenských útočníkov Marián Hossa a Richard Pánik nestačilo na Philadelphiu, ktorej podľahlo 1:3. Blackhawks síce viedli od 4. minúty zásluhou Artemija Panarina, ale domáci dokázali v druhej tretine v priebehu 31 sekúnd otočiť skóre, keď dvakrát skóroval ruský nováčik Ivan Provorov. Výhru "letcov" podčiarkol v 39. minúte Brayden Schenn.

V ďalšom stretnutí Boston bez kapitána Zdena Cháru, ktorý vynechal šiesty zápas v rade pre zranenie v dolnej časti tela, zvíťazil v Buffale 2:1. Winnipeg s Markom Daňom triumfoval na ľade St. Louis 3:2 po predĺžení.

NHL - výsledky:

Buffalo - Boston 1:2, New York Rangers - Carolina 4:2, Philadelphia - Chicago 3:1, Nashville - New Jersey 4:5 pp, Ottawa - Florida 2:0, Pittsburgh - Detroit 5:3 /TATAR za hostí 0+1/, St. Louis - Winnipeg 2:3 pp, Tampa Bay - Washington 2:1 pp a sn, Vancouver - Toronto 3:2 pp a sn /MARINČIN za hostí 0+1/, Arizona - Columbus 2:3 pp a sn, Colorado - Dallas 0:3, Edmonton - Anaheim 3:2 pp /SEKERA za domácich 0+1/

NHL: Tatar a Marinčin asistovali, ich tímy však prehrali
Hádzaná: Slovenky obsadili na turnaji v Brazílii druhé miesto