03. januára 2018

NHL: Gáborík prispel gólom a asistenciou k triumfu LA v Edmontone

Slovenský útočník Kings Marián Gáborík (vpravo).

Slovenský útočník Kings Marián Gáborík (vpravo). Foto: TASR/AP
New York 3. januára (TASR) - Slovenský hokejista Marián Gáborík prispel v noci na stredu v zámorskej NHL gólom a asistenciou k hladkému triumfu Los Angeles na ľade Edmontonu 5:0.

New York Islanders v bránke s Jaroslavom Halákom prehrali s Bostonom Bruins 1:5. Halák kryl 33 striel, v drese hostí si pripísal na konto plusový bod kapitán "medveďov" Zdeno Chára. Tampa Bay zvíťazila v Toronte 2:0 aj vďaka skvelému výkonu brankára Andreja Vasilevského, ktorý zneškodnil všetkých 29 striel a zaznamenal druhý shutout za sebou.

Výsledky:

Carolina - Washington 4:5 pp, New York Islanders - Boston 1:5 /Halák kryl v bránke domácich 33 striel/, Philadelphia - Pittsburgh 1:5, Toronto - Tampa Bay 0:2, Montreal - San Jose 1:4, Minnesota - Florida 5:1, St. Louis - New Jersey 3:2 pp a sn, Dallas - Columbus 1:2, Colorado - Winnipeg 3:2 pp, Edmonton - Los Angeles 0:5 /za hostí Gáborík 1+1/, Vancouver - Anaheim 0:4 v tretej tretine, Vegas - Nashville 2:0 v tretej tretine