23. novembra 2015

NHL: Gáborík s Kings prehral v Caroline, Halák nechytal

Tréner Los Angeles Darryl Sutter počas zápasu

Tréner Los Angeles Darryl Sutter počas zápasu Foto: TASR/AP
New York 23. novembra (TASR) - Hokejisti Los Angeles prehrali v zápase zámorskej NHL v noci na pondelok na ľade Caroliny 3:4. O triumfe domácich rozhodli dva presilovkové góly obrancu Justina Faulka. V drese hostí odohral slovenský útočník Marián Gáborík vyše 12 minút, nebodoval a do štatistík si zapísal dve strely.

New York Islanders bez slovenského brankára Jaroslava Haláka prehrali na ľade Montrealu 2:4. V Bell Centre dostal v bránke hostí šancu Thomas Greiss. Islanders síce viedli, ale domáci napriek tomu, že stratili krídelníka Brendana Gallaghera, ktorý si zlomil dva prsty pri zblokovaní strely súpera a musí na operáciu, duel otočili. Za stavu 2:2 v závere tretej tretiny rozhodol Alex Galchenyuk a Max Pacioretty deväť sekúnd pred koncom upravil konečný stav do prázdnej brány.

V ďalších zápasoch San Jose vyhralo 5:3 v Columbuse a prvýkrát v klubových dejinách zaznamenalo bilanciu 6 výhier zo 6 zápasov na "tripe" na klziskách súperov, resp. New Jersey zvíťazilo na ľade Vancouveru 3:2.