02. decembra 2016

NHL: Hossa gólom rozhodol o triumfe Chicaga

Slovenský hokejový útočník Marián Hossa na fotografii s Benom Huttonom.

Slovenský hokejový útočník Marián Hossa na fotografii s Benom Huttonom. Foto: TASR/AP

New York 2. decembra (TASR) - Slovenský hokejista Marián Hossa rozhodol v noci na piatok v zámorskej NHL o triumfe Chicaga nad New Jersey 4:3 po predĺžení. Elitný krídelník strelil v 62. minúte svoj 12. gól v sezóne, hosťom nepomohol ani hetrik Travisa Zajaca. Obranca Andrej Sekera prispel dvoma asistenciami k víťazstvu Edmontonu vo Winnipegu 6:3. Los Angeles Kings aj vďaka gólovej prihrávke Mariána Gáboríka uspeli v Arizone proti Coyotes 4:3. Brankár Jaroslav Halák sa výrazným spôsobom podieľal na triumfe New Yorku Islanders na ľade Washingtonu Capitals (3:0), keď zneškodnil 38 striel a zaznamenal prvý shutout v sezóne, celkovo už 40. v kariére.

Halák naposledy vychytal čisté konto vo februári v dueli proti New Jersey. "Ostrovania" natiahli víťaznú sériu na tri zápasy. Detroit v zostave s Tomášom Tatarom a Tomášom Jurčom prehral s Floridou 1:2 po predĺžení. Boston bez zraneného Zdena Cháru zdolal Carolinu 2:1 po nájazdovom rozstrele, o zisku dvoch bodov pre Bruins rozhodol český útočník David Pastrňák. V zápase medzi St. Louis a Tampou Bay (5:4) sa v drese domácich hetrikom blysol ruský kanonier Vladimir Tarasenko. Buffalo si vďaka dvom gólom Jacka Eichela poradilo s New Yorkom Rangers 4:3.

výsledky:

Boston - Carolina 2:1 pp a sn, Buffalo - NY Rangers 4:3, Pittsburgh - Dallas 6:2, Washington - NY Islanders 0:3 /Halák kryl v drese hostí 38 striel/, Detroit - Florida 1:2 pp, Ottawa - Philadelphia 2:3 pp, Winnipeg - Edmonton 3:6 /za hostí Sekera 0+2/, St. Louis - Tampa Bay 5:4, Chicago - New Jersey 4:3 pp /za domácich Hossa 1+0/, Arizona - Los Angeles 3:4 /za hostí Gáborík 0+1/, Colorado - Columbus 2:3, Vancouver - Anaheim 0:2 po druhej tretine