28. marca 2017

NHL: Jurčo strelil prvý gól v sezóne, skórovali aj Pánik s Tatarom

Tomáš Jurčo ilustračné foto

Tomáš Jurčo ilustračné foto Foto: TASR/Pavel Neubauer
New York 28. marca (TASR) - Slovenský hokejista Tomáš Jurčo si otvoril strelecký a súčasne aj bodový účet v tejto sezóne zámorskej NHL. Útočník Chicaga sa gólovo presadil v noci na utorok do siete Tampy Bay, jeho tím však prehral 4:5 po predĺžení. Pre Jurča to bol premiérový presný zásah v jeho 26. zápase sezóny, v rámci ktorej sa koncom februára sťahoval z Detroitu do Chicaga.

Okrem Jurča zaznamenal jeden presný zásah aj jeho spoluhráč Richard Pánik. V bránke Tampy vystriedal ich krajan Peter Budaj po treťom Jurčovom góle zo 14. minúty Andreja Vasilevského, no od druhej tretiny sa ruský brankár vrátil medzi žrde.

Na víťazstve Detroitu nad Carolinou (4:3 po predĺžení) sa gólom podieľal krídelník Tomáš Tatar.

NHL - výsledky:

Buffalo - Florida 4:2, Carolina - Detroit 3:4 pp (za hostí Tatar 1+0), New York Islanders - Nashville 1:3, Tampa Bay - Chicago 5:4 pp (za hostí Jurčo a Pánik 1+0), St. Louis - Arizona 4:1, Calgary - Colorado 4:2

NBA: Spurs deklasovali Cleveland