09. februára 2018

NHL: NY Islanders s Halákom v bránke prehrali na ľade Buffala

Brankár New York Islanders Jaroslav Halák (v pozadí).

Brankár New York Islanders Jaroslav Halák (v pozadí). Foto: TASR/AP
New York 9. februára (TASR) - Hokejisti New Yorku Islanders prehrali v zámorskej NHL na ľade Buffala 3:4. V bránke hostí sa predstavil Jaroslav Halák a pripísal si 18 úspešných zákrokov. Buffalo ukončilo štvorzápasovú sériu prehier.

Arizona uspela v Minnesote 4:3 po predĺžení, Richard Pánik sa v jej drese prezentoval jednou strelou a mínusovým bodom. Sean Monahan dvoma gólmi zariadil triumf Calgary nad New Jersey 3:2, slovenský útočník Marek Hrivík sa do zostavy víťazného tímu nezmestil. Iba na tribúne sedel aj jeho krajan Tomáš Jurčo, ktorého Chicago prehralo doma s Dallasom 2:4.

NHL - výsledky:

Buffalo - NY Islanders 4:3 /za hostí chytal Halák/, New Jersey - Calgary 2:3, Philadelphia - Montreal 5:3, Ottawa - Nashville 4:3pp, Tampa Bay - Vancouver 5:2, Minnesota - Arizona 3:4pp , St. Louis - Colorado 6:1, Chicago - Dallas 2:4, San Jose - Vegas 2:2 v tretej tretine

NBA: Golden State zdolalo Dallas, Toronto natiahlo víťaznú sériu