22. marca 2018

NHL: Pánik pomohol gólom k výhre Arizony v Buffale

Hráč Arizony Richard Pánik (14) sa raduje so svojim spoluhráčom Claytonom Kellerom (9). Foto: TASR/AP
New York 22. marca (TASR) - Slovenský hokejista Richard Pánik prispel v noci na štvrtok v zámorskej NHL gólom k víťazstvu Arizony 4:1 na ľade Buffala. Dvadsaťsedemročný útočník strelil v 47. minúte tretí gól hostí a bodoval tak v treťom dueli za sebou. V 63 zápasoch sezóny má na konte 27 bodov za desať gólov a 17 asistencií.

Boston bez zraneného kapitána Zdena Cháru prehral na ľade St. Louis 1:2 po predĺžení, zisk bodu mu ale stačil k definitívnemu zabezpečeniu si miestenky do play off. Bruins patrí desať zápasov pred koncom základnej časti druhá pozícia v Atlantickej divízii, štyri body za vedúcou Tampou Bay, ktorá si už vyraďovačku zaistila dávnejšie.

V dôležitom priamom súboji o play off hráči Calgary podľahli doma Anaheimu 0:4. Flames stále nie je k dispozícii zranený slovenský útočník Marek Hrivík.