20. marca 2018

NHL: Pánik prispel gólom k víťazstvu Arizony nad Calgary

Hráč Arizony Richard Pánik (14) sa raduje so svojim spoluhráčom Claytonom Kellerom (9) z bodovania počas hry NH proti tímu Flames. Foto: TASR/AP
New York 20. marca (TASR) - Slovenský hokejista Richard Pánik prispel jedným gólom k víťazstvu Arizony nad Calgary (5:2) v nočnom súboji zámorskej NHL. Pre 27-ročného útočníka to bol deviaty presný zásah v prebiehajúcej sezóne, tretí v drese "kojotov" od januárového prestupu zo Chicaga Blackhawks.

Vo forme hrajúci Columbus natiahol víťaznú sériu na osem zápasov po tom, ako uspel na ľade Bostonu 5:4 po predĺžení. Rozhodujúci gól strelil v tretej minúte extračasu Cam Atkinson.

Najlepší tím súťaže Nashville zvíťazil nad Buffalom 4:0. Shutoutom sa blysol fínsky brankár Pekka Rinne, ktorý zlikvidoval 35 striel súperových hráčov.