22. októbra 2016

NHL: Pánik s 1+1 potvrdil skvelú formu,Tatar si otvoril strelecký účet

Na snímke vpravo Richard Pánik z Chicaga Black Hawks a jeho spoluhráč Andrew Ladd. Foto: TASR/AP
New York 22. októbra (TASR) - Slovenský hokejista Richard Pánik potvrdil výbornú formu v úvode 100. ročníka NHL. V noci na sobotu mal prsty v oboch góloch Chicaga v Columbuse, keď na prvý asistoval a druhý elegantným tečom v 46. minúte dal, no Blackhwaks prehrali na ľade Blue Jackets 2:3. Pánik je s piatimi presnými zásahmi a draftovou jednotkou Austonom Matthewsom na čele štatistiky v počte strelených gólov v doterajšom profiligovom priebehu. Duel v Columbuse vynechal útočník Chicaga Marián Hossa pre avizované zranenie v dolnej časti tela.

Gólový účet v sezóne si otvoril Tomáš Tatar pri domácom víťazstve Detroitu nad Nashvillom v pomere 5:3. Slovenský krídelník trafil presne v 42. minúte, ked sa po efektnej kľučke v útočnom pásme presadil strelou švihom. Po dvoch prehrách v úvode ročníka vyhrali Red Wings tretí duel za sebou.

Z triumfu 3:2 nad Arizonou sa v noci na sobotu tešili aj hokejisti New Yorku Islanders. Jaroslav Halák odchytal celé stretnutie a na konto si pripísal 23 úspešných zákrokov s 92-percentnou úspešnosťou.

Sumáre:

COLUMBUS BLUE JACKETS - CHICAGO BLACKHAWKS 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Góly: 11. Werenski (Wennberg, Foligno), 25. Foligno (Werenski, Atkinson), 34. Karlsson (Savard, Hartnell) - 23. Motte (Toews, PÁNIK), 46. PÁNIK (Forsling, Anisimov). Brankári: Bobrovskij - Crawford, strely na bránku: 28:34, 15.789 divákov

NEW YORK ISLANDERS - ARIZONA COYOTES 3:2 (2:2, 0:0, 1:0)

Góly: 5. Seidenberg (Cizikas, Clutterbuck), 14. Strome (Boychuk, Beauvillier), 45. Boychuk (Nelson) - 15. Richardson (Dauphin, Doan), 15. Vrbata (Chychrun, Rieder). Brankári: HALÁK - Domingue, strely na bránku: 31:25, 13.076 divákov

DETROIT RED WINGS - NASHVILLE PREDATORS 5:3 (0:0, 2:2, 3:1)

Góly: 26. Abdelkader (Sproul, Nyquist), 40. Miller (Green), 42. TATAR (Marčenko, Ericsson), 52. Nyquist, 60. Helm (Glendening, Zetterberg) - 35. Subban (Josi), 35. Ribeiro (Ellis, Arvidsson), 56. Fisher (Josi, Forsberg). Brankári: Mrázek - Rinne, strely na bránku: 43:33, 20.027 divákov

Slováci v akcii:

Richard Pánik (Chicago) 19:26 1 1 2 2 1 2
Tomáš Tatar (Detroit) 16:31 1 0 1 1 2 2
-----------------------------------------------------
Jaroslav Halák (NY Islanders) 59:53 23/25 92,00

/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: počet odchytaných minút, počet úspešných zákrokov/striel, percentuálna úspešnosť zásahov/

KVALIFIKÁCIA MS: Messi sa vrátil do argentínskej nominácie