26. mája 2017

NHL: Pittsburgh sa o Stanleyho pohár pobije s Nashvillom

Hokejisti Pittsburghu Penguins postúpili do finále Východnej konferencie NHL.

Hokejisti Pittsburghu Penguins postúpili do finále Východnej konferencie NHL. Foto: TASR/AP
Pittsburgh 26. mája (TASR) - Hokejisti Pittsburghu Penguins triumfovali v záverečnom siedmom stretnutí finále play off Východnej konferencie NHL na domácom ľade nad Ottawou Senators 3:2 po predĺžení a celú sériu vyhrali 4:3 na zápasy. Pittsburgh prestrieľal kanadského súpera v pomere 42:29, o víťazný gól sa postaral v 6. minúte druhého predĺženia útočník Chris Kunitz, ktorý strelil aj prvý gól duelu. Obhajcovia trofeje sa vo finále o Stanleyho pohár stretnú s víťazom Západnej konferencie Nashvillom Predators. Prvý zápas je na programe v noci na utorok. Naposledy sa podarilo obhájiť titul v roku 1998 Detroitu Red Wings.