03. decembra 2016

NHL: San Jose zdolalo Montreal na svojom ľade desiatykrát za sebou

Brankár Montreal Canadiens Carey Price (31) blokuje strelu hráča tímu San Jose Sharks' Logan Couture (39), 2.12.2016 Foto: TASR AP
New York 3. decembra (TASR) - Hokejisti Calgary Flames vyhrali v noci na sobotu v zámorskej NHL nad Minnesotou Wild 3:2 po nájazdoch. Pripísali si tak druhý triumf za sebou, ich súper ťahá sériu troch prehier. O dvoch bodoch pre domácich rozhodol v rozstrele Sean Monahan.

"Priznám sa, že ani neviem ako som ho dal," povedal po úspešnom zvládnutí nájazdu Monahan. V riadnom hracom čase sa na strane Calgary presadili Kris Versteeg a Mikael Backlund, brankár Chad Johnson prispel k triumfu 26 zákrokmi. V uplynulých šiestich zápasoch sa tak tešil z víťazstva až päťkrát.

Hráči San Jose Sharks zdolali v druhom piatkovom dueli Montreal Canadiens 2:1, keď si víťazný gól a jednu asistenciu na konto pripísal Joe Pavelski. Brankár domácich Martin Jones zaznamenal 31 úspešných zákrokov. O čisté honto ho obral 77 sekúnd pred koncom tretej časti gólom v presilovke a pri hre bez brankára Artturi Lehkonen, Montrealu sa už ale vyrovnať nepodarilo.

Už v prvej tretine si Sharks vypracovali dvojgólový náskok a potvrdili, že sa im proti Montrealu mimoriadne darí. Vyhrali nad ním na domácom ľade už desiaty duel za sebou, séria sa datuje od novembra 1999. Na 25. miesto v historickej tabuľke NHL sa s 1356 bodmi dostal veterán Joe Thornton, ktorý asistoval pri oboch góloch San Jose. Hosťujúci Alexander Radulov nedohral tretiu tretinu pre tržnú ranu na tvári.

NHL - sumáre:

CALGARY FLAMES – MINNESOTA WILD 3:2 pp a sn (2:1, 0:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 13. Versteeg (Jokipakka, Monahan), 14. Backlund (Tkachuk, Giordano), rozh. nájazd Monahan – 4. Stewart (Spurgeon, Suter), 48. Koivu (Zucker, Spurgeon). Brankári: Johnson - Dubnyk, strely na bránku: 31:25, 18.390 divákov

SAN JOSE SHARKS - MONTREAL CANADIENS 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Góly: 6. Burns (Pavelski, Thornton), 20. Pavelski (Thornton) – 59. Lehkonen (Shaw, Galchenyuk). Brankári: Jones - Price, strely na bránku: 30:32, 17.562 divákov

NBA: Cleveland prehral na palubovke v Chicagu
Futbal: Japonky získali bronz po triumfe nad USA 1:0