21. apríla 2018

NHL: Winnipeg postúpil do 2. kola, Philadelphia sa ešte udržala v hre

Ilustračná snímka.

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
New York 21. apríla (TASR) - Hokejisti Winnipegu Jets prvýkrát v klubovej histórii postúpili do 2. kola play off NHL. V noci na sobotu zdolali v piatom súboji 1. kola na domácom ľade Minnesotu Wild hladko 5:0 a celú sériu vyhrali pomerom 4:1. V semifinále Západnej konferencie sa stretnú s lepším z dvojice Nashville Predators - Colorado Avalanche, v sérii vedú "Preds" 3:2 na zápasy.

Jets nedovolili "divochom" skórovať sedem tretín v rade. V piatom dueli rozhodli o svojom triumfe už v úvodnej dvadsaťminútovke, v ktorej štyrmi gólmi vyhnali už po 12 minútach z bránky Devana Dubnyka, nahradil ho Alex Stalock. V drese "tryskáčov" sa presadilo päť rôznych strelcov, Mark Scheifele si pripísal gól a asistenciu, Dustin Byfuglien a Paul Šťastný zaznamenali dve asistencie. Domáci brankár Connor Hellebuyck zneškodnil všetkých 30 striel súpera a v druhom zápase po sebe si udržal čisté konto. Slovenský útočník Marko Daňo sa opäť nezmestil do zostavy Winnipegu. Jets prvýkrát v klubových dejinách vyhrali sériu play off, v roku 2015 vypadli v 1. kole s Anaheimom, ich predchodca Atlanta Thrashers nestačila v roku 2007 v úvodnom kole na NY Rangers. Originálni Jets (dnes Arizona Coyotes), ktorí ale so súčasným klubom nemajú okrem názvu nič spoločné, vyhrali dve z 13 sérií v bojoch o Stanleyho pohár v čase, keď sídlili vo Winnipegu.

Na svojho súpera v 2. kole si musí kanadský klub ešte počkať. Držiteľ Prezidentskej trofeje pre najlepší tím základnej časti Nashville totiž v piatom stretnutí štvrťfinále Západnej konferencie nedokázal spečatiť svoj postup a podľahol Coloradu 1:2. Hráči Avalanche tak znížili stav série na 2:3 a udržali sa v postupovej hre. Domáci Predators síce viedli od 51. minúty po góle Nicka Bonina, no súper dokázal v záverečných necelých 5 minútach skóre otočiť zásluhou Gabriela Landeskoga a Svena Andrighetta. Šiesty zápas je na programe v noci na pondelok o 4.00 SELČ v Denveri.

Rovnako nevyužil možnosť ukončiť sériu dvojnásobný obhajca trofeje Pittsburgh. Penguins prehrali v piatom dueli štvrťfinále Východnej konferencie doma s Philadelphiou 2:4 a vedú už iba 3:2 na zápasy. Séria sa presúva do Philadelphie, kde sa šiesty súboj odohrá v nedeľu o 21.00 SELČ.