07. marca 2006

NHL: Z núdze cnosť - zle brániaci Gáborík šiel výnimočne na oslabenie a dal gól

Marián Gáborík nepatrí v NHL k hviezdam eliminovania súperových presiloviek.

Tréner Minnesoty Jacques Lemaire slovenkého hokejistu na oslabenia posiela zriedkavo, ale po poslednom zápase Wild sa to možno zmení. Kouč mal malú dušičku, keď dal Gáboríkovi pokyn, aby vykorčuľoval na ľad počas 4-minútovej početnej výhody Avalanche a on dal gól... V oslabení iba druhý v celej svojej kariére NHL, ale trenčiansky krídelník ním rozhodol o dôležitom víťazstve "divochov".
      "Nehral dozadu príliš dobre, takže, keď som ho tam poslal, uvedomoval som si, že je to riziko. Ale museli sme sa brániť štyri minúty, a na to som potreboval šiestich útočníkov," povedal Lemaire. Počas trestu Curtisa Fostera (2+2) Gáborík prevzal prihrávku Wesa Walza, v nájazde dvoch na jedného svojím klasickým švihom dostal Wild do vedenia 4:3 a jeho gól bol pri konečnom výsledku 5:3 víťazný.