24hod.sk    Šport    Hokej

28. novembra 2005

Nitra opäť na čele

Dvadsiate deviate kolo hokejovej extraligy

Úvodná tretina bola jednoznačne v moci Nitry, keď od úvodu Liptákov zatlačili a po sérii šancí sa v 12. minúte nakoniec presadil Miroslav Kováčik v oslabení. V druhom dejstve sa roztrhlo vrece s gólmi. V 3. tretine domáci naďalej dominovali, ale paradoxne góly strieľali hostia. V 58. min zavŕšil svoj hetrik Kováčik a zabezpečil Nitranom cenné tri body, ktoré znamenajú ich návrat späť na čelo tabuľky.
Žilinskí diváci videli v treťom zápase po sebe zaujímavý hokej od úvodných minút. Domáci tentoraz zdolali Slovan presvedčivo 3:0.
Po rozpačitej prvej tretine sa v druhej stal z napätého zápasu pre Zvolen pohodový. Netradične ju vyhrali 4:0, góly im padali jedna radosť a Skaličania sa zmohli len na úlohu pasívnych pozorovateľov. V tretej Skaličania doťahovali, no k remíze im chýbal jeden gól, a tak si mohli spytovať svedomie najmä za katastrofálne zvládnutú druhú tretinu.
Vo východniarskom derby sa stretli prvý Poprad a piate Košice. Dvojdňoví lídri predviedli nepresvedčivý výkon a zaslúžene vysoko prehrali s Košičanmi, v tejto sezóne po prvý raz.

Góly: 8. Jabrocký, 19. Gron, 39. Gálik. Pred
2 112 divákmi rozhodcovia: Ľ. Jakubec - R. Bednár, Kubuš, vylúčení: 4:7, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, striedanie: od 41. min bez Melicherčíka, Oravca, Škorvánka a Sedláčka (Žilina).
Žilina: Lipovský - Kusovský, Ficenc, Senko, Dlouhý, I. Droppa, Nádašdi, Sedláček, Škorvánek - Kokavec, S. Gron, Kontšek - V. Král, Hreus, Michel Miklík - M. Gálik, Jabrocký, Krajči - Oravec, Melicherčík.
Slovan: Barta - Pavlas, Jendek, K. Sloboda, Ďurák, Kudělka, Wagenhoffer - Chlubna, Hujsa, Junas - J. Sýkora, Jánoš, Němčický - K. Kováč, Klouda, D. Pašek.

POPRAD 1:5 košice
(
0:1, 0:3, 1:1)

Góly: 60. Halaj - 19. Kmiť, 29. Slovák, 33. Lažo, 40. Varga, 53. Dravecký. Pred 2 764 divákmi rozhodovali: Jung - M. Valach, Krpelec, vylúčení: 10:10, navyše: Kroták 10 min (Poprad) za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, striedanie: 41. Hurajt za Kožucha (Poprad).
Poprad: Kožuch - Fabian, Javín, Kumstát, Vorobel, Michal Segľa, Bambúch, Valečko, Gurčík - Škovira, Juraj Faith, Pavličko - Jasovský, Halaj, Kubenko - P. Segľa, Kroták, Žemlička - Zavacký, Piatak, Martin Segľa.
Košice: J. Laco - Kledrowetz, M. Varga, Bodnár, Podhradský, Horáček, Topoli - Dravecký, Kmiť, P. Bartoš - Lažo, Lipiansky, Vostřák - Hvila, Ľ. Sabol, Šimurda.

Nitra 5:4 l. mikuláš
(1:0, 3:2, 1:2)

Góly: 12. Kováčik, 23. Musil, 36. Kováčik, 39. Kollár, 58. Kováčik - 24. Kopecký, 35. Hovorka, 52. Pohanka, 57. Rób. Huna. Pred 4 000 divákmi rozhodovali: Marušin - Müllner, Mészáros, vylúčení: 5:4, navyše: Kollár (Nitra) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0.
Nitra: Fikrt - Petrina, B. Majeský, D. Milo, Hruška, V. Vlk, I. Švarný - S. Saliji, T. Chrenko, Kmeč - Ľ. Kolník, A. Kollár, M. Kováčik - Vozdecký, M. Musil, Čacho - Pupák, M. Štefanka, Podstavek.
L. Mikuláš: Falter - M. Šterbák, Fatyka, P. Lištiak, Rúfus, M. Grman, M. Školiak - Marek Hovorka, Mravec, Kopecký - Krátky, Trochta, Šebo - Richard Huna, Róbert Huna, Tarageľ - Kövér, B. Pohanka, P. Bartík.

Trenčín 3:3 Martin
(2:0, 1:2, 0:1 - 0:0)

Góly: 2. Poljaček, 10. Kútny, 39. V. Nemec - 28. Török, 29. Beutel, 53. Važan. Pred 3 228 divákmi rozhodovali: Baluška - Horínek, Mášik, vylúčení: 5:6, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.
Trenčín: V. Kováč - Ďurčo, Urban, Homer, Mikuš, D. Mocek, Juraj Liška, Hriňa, Rimmel - Melichárek, Kóňa, Micka - V. Nemec, Poljaček, Igor Majeský - Sikorčin, Húževka, Zlocha - Sivák, Lezo, Kútny_.
Martin: Ševela - Cebák, Klepáč, Kolba, Vantroba, Ratveiský, Chromý, Stolárik, P. Michnáč - Török, Beran, G. Saliji - T. Jaško, M. Chrenko, Važan - Koložváry, Kuric, Beutel - Šimo, Holečko, P. Tabaček.

Zvolen 4:3 Skalica
(0:0, 4:0, 0:3)

Góly: 25. Hanzal, 28. Weissmann, 33. Čierny, 38. Gašpar - 51. a 58. Ivičič, 53. Liška. Pred 1 480 divákmi rozhodovali: Favorin (Fín.) - Tvrdoň, Pavlovič, vylúčení: 9:7, navyše Velebný (Zvolen) 10 min za úder do hlavy, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, zmeny: 21. bez Juríka, Liptáka (obaja Zvolen).
Zvolen: Šimonovič - Babka, Velebný, Ščibran, Štork, Priechodský, Stančok - Weissmann, Šechný, J. Čierny - Paciga, F. Turek, Cibuľa - Hanzal, Gašpar, Škvaridlo.
Skalica: Tuček - M. Ivičič, M. Křetinský, Benák, Klement, Dostál, Zajac, Komárek, Flamík - R. Školiak, Jarolín, R. Hartmann - J. Mikúš, Vala, Liščák - Grill, R. Sýkora, Jozef Liška - Krumpál, Hrnčirík, M. Malík.

Hlasy trénerov

Ján Šterbák, Žilina: „Odohrali sme proti Slovanu ďalšie dobré stretnutie. Vieme, že súper má kvalitných hokejistov. V prvej tretine nevyužili hostia štyri čisté šance, pri ktorých nás podržal Lipovský. Diváci videli mnoho pekných situácií a sme radi, že sme zápas vyhrali.’’
Josef Augusta, Slovan: „Hráčov dnes môžem pochváliť iba za snahu. Gólových šancí sme mali dosť, ale nepremenili sme ich a bez gólu sa nedá žiadny zápas vyhrať.’’
Peter Mikula, Zvolen: „Skaličania dosiahli predtým pozoruhodné výsledky, v prvej tretine sme si ich oťukávali, aj preto sa to skončilo bezgólovo. Druhá tretina sa nám vydarila, na začiatku tretej sme mohli pridať ďalší gól, no prišiel zvrat, po inkasovanom góle sme dostali súpera na koňa, dostali sme ďalší, a tak v závere sme museli hrať maximálne pozorne.’’
Pavel Pazourek, Skalica: „Rozhodla druhá tretina, keď sme inkasovali zbytočné góly. Neboli sme ochotní hrať, korčuľovať, bojovať, v tretej sa nám to darilo, no už nebol dostatok času na úplné zotretie náskoku.’’
Antonín Stavjaňa, Nitra: „Sme radi, že sme získali tri body, pretože máme za sebou slabšiu sériu. Doma by sme body strácať nemali, čo sa nám takmer stalo. A musíme poďakovať hosťom, ktorí nám za stavu 4:4 pomohli hrubou chybou.’’
Ján Faith, L. Mikuláš: „Sila nitrianskeho mužstva je známa, a preto sme zabezpečili obranu. Ak by sme získali bod, boli by sme veľmi radi, no žiaľ, spravili sme hrubú chybu a pykali sme.“
Juraj Boldiš, Trenčín: „Až na prvú tretinu sme podali neuspokojivý výkon a napokon sme radi, že nám zostal bod.‘‘
Marián Brúsil, asistent trénera Martina: „Začali sme ustráchane a pri zvýšenom nasadení v druhej tretine sme sa hrou domácim vyrovnali, ale na víťazný gól sme už nedočiahli.‘‘