24hod.sk    Šport    Hokej

12. októbra 2005

Nitra sa vrátila na čelo

Štrnáste kolo hokejovej extraligy

Hokejová ST Extraliga včera pokračovala zápasmi kompletného 14. kola. Výbornú formu potvrdili vo Zvolene Nitrania, keď zvíťazili 4:2 a dostali sa opäť na čelo tabuľky. Dlho to však vyzeralo na remízu, keď viackrát hasil chyby zvolenskej obrany Šimonovič. V úplnom závere však dvakrát kapituloval, čo rozhodlo o výhre hostí. Popradčania vycestovali na zápas do Skalice. Diváci sa v tomto dueli gólu nedočkali, o čo sa zaslúžil najmä skvelo chytajúci brankár Záhorákov Hamerlík, ktorý zneškodnil viaceré šance Tatrancov. Hokejisti Liptovského Mikuláša začali zápas proti Košičanom veľmi slabo, čo sa odzrkadlilo aj na dvoch góloch inkasovaných v prvej tretine. V druhej časti sa Liptáci spamätali a v presilovke 5:3 znížili na 1:2. Tri minúty pred koncom tretiny však po hrubej chybe obrany Šimurda opäť dostal Košičanov do dvojgólového vedenia, ktoré východniari ustrážili až do záverečného hvizdu. Posledný Martin v stretnutí so Žilinou neprekvapil. Domáci ťahali od začiatku za kratší koniec, hostia ich predstihli korčuliarsky aj kombinačne. Na dva góly Žiliny dokázal zareagovať dve minúty pred koncom len Pokrivčák. V bratislavskej ST Aréne odohrali belasí s Trenčínom vyrovnanú partiu, o čom svedčilo aj skóre 2:2 po riadnom hracom čase. Napokon sa tešili Bratislavčania, keď o ich víťazstve rozhodol v 63. min Wagenhoffer.

(0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)

Góly: 42. Junas, 45. Němčický, 63. Wagenhoffer - 35. Homér, 38. Sivák. Rozhodovali: J. Konc - Mášik, Müllner, vylúčení: 0:5, navyše: Jendek 5+DKZ za podrazenie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, striedania: Slovan od 41. bez Dorniča, Vargu a Ulehlu, 4 557 divákov.
SLOVAN: Rybár - Pavlas, Jendek, Buzek, Ďurák, K. Sloboda, Wagenhoffer, R. Sloboda - Kucharczyk, Hujsa, Junas - D. Pašek, Jánoš, M. Macho - I. Dornič, Kaděra, Němčický - T. Varga, Ulehla, Prokop.
TRENČÍN: Hála - Ďurčo, Juraj Liška, Homer, Sekeráš, Mikuš, Urban, Hriňa, Gábriš - Melichárek, Kóňa, Micka - Hanzal, Húževka, Zlocha - V. Nemec, Poljaček, Sivák.

ZVOLEN 2:4 NITRA
(0:1, 1:1, 1:2)

Góly: 28. Škvaridlo, 47. Paciga - 16. J. Kováčik, 33. G. Saliji, 59. Chrenko, 60. M. Kováčik. Rozhodcovia: Jakubec - Bulko, Valach, vylúčení: 8:7, presilovky: 0:0, v oslabení: 0:0, zmeny: 41. bez Gašpara, Juríka (obaja Zvolen), 2481 divákov.
ZVOLEN: Šimonovič - Klepáč, Štork, Babka, Škuta, Ščibran, Velebný - Weissmann, Šechný, Igor Majeský - Plavucha, Turek, Škvaridlo - Paciga, Cibuľa, J. Čierny - Jaško, Gašpar, Jurík.
NITRA: Fikrt - Milo, Hruška, J. Kováčik, B. Majeský, Švarný, Vlk, Petrina - M. Kováčik, Kollár, Mihalik - Kolník, Chrenko, Kmeč - Vozdecký, M. Štefanka, Čacho - S. Saliji, Podstavek, G. Saliji.

L. Mikuláš 1:3 KOŠICE
(0:2, 1:1, 0:0)

Góly: 22. Šebo - 3. Podhradský, 17. Hvila, 37. Šimurda. Rozhodovali: Jung - Bednár, Višňovský, vylúčení: 3:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez zmien, 1 728 divákov.
L. MIKULÁŠ: Krivomazov - M. Droppa, Fatyka, Lištiak, Školiak, Devečka, Tomaška, Šterbák, Rúfus - Miklík, Polák, Krátky - Kopecký, Trochta, Šebo - Ri. Huna, Ro. Huna, Kriška - Bohucký, Pohanka, Tarageľ.
KOŠICE: J. Laco - Kledrowetz, Frühauf, Voráček, Bombic, Topoli, Podhradský - Dravecký, Kmiť, Bartoš - Hvila, Lipiansky, Vostřák - Lažo, Sabol, Šimurda - Jenčík, Lukáš, Krayzel.

SKALICA 0:0 POPRAD
(0:0, 0:0, 0:0)

Rozhodovali: F. Mihálik - Tvrdoň, Galamboš, vylúčení: 6:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1 950 divákov.

SKALICA: Hamerlík - M. Ivičič, Křetinský, Benák, Dostál, Zajac, Klement, Flamík, Komárek - Hartmann, Jarolín, Školiak - J. Mikuš, Vala, Liščák - R. Sýkora, J. Liška, Kokavec - Grill, Hrnčirík, Malík.
POPRAD: Kožuch - Javín, Valečko, Vorobel, M. Turan, M. Segľa, Bambúch, Fabián - Škovira, Kroták, Pavličko - P. Segľa, Halaj, Bubenko - Žemlička, Faith, Jasovský - Zavacký, Piatak, Haščák.

Martin 1:3 žilina
(0:1, 0:0, 1:2)

Góly: 58. Pokrivčák - 11. Krajči, 44. Škorvánek, 51. I. Droppa. Rozhodovali: D. Konc - Mészáros, Horínek, vylúčení: 5:2, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, striedania: Martin od 41. bez Šima, Kurica, L. Bokroša, 1 500 divákov.
MARTIN: Rovnianek - Stolárik, Konôpka, M. Kolba, Šimka, Chromý, Hančák - T. Višňovský, Bulík, Koložváry - Pokrivčák, Holečko, Važan - Hanes, Kuric, Zetík - Šimo, Š. Zachar, L. Bokroš.
ŽILINA: Lipovský - Kusovský, Ficenc, I. Droppa, Nádašdi, Škorvánek, Dlouhý - Rehák, Beran, Kontšek - Gálik, Jabrocký, Krajči - V. Král, Hreus, Gron.

Hlasy trénerov

Josef Augusta, tréner Slovana: „Stretnutie sa pre nás nevyvíjalo dobre, ale mužstvo ukázalo veľkú vnútornú silu po víťazstve.“

Milan Hovorka, tréner Trenčína: „Diváci videli veľmi kvalitný zápas. Po dvoch tretinách sme viedli 2:0, ale po zbytočných fauloch sme dovolili domácim stretnutie otočiť.“

Jerguš Bača, asistent trénera Liptovského Mikuláša: „V prvej tretine sme boli slabším mužstvom, dostali sme dva góly, ktoré sa ukázali ako rozhodujúce. V druhej tretine sme dostali Košice pod tlak, ale na nešťastie sme v našom tlaku dostali tretí gól. S jedným gólom sa ťažko dá vyhrávať.“

Milan Staš, asistent trénera Košíc: „Sme radi, že sme my dali dva góly. V druhej tretine sme zbytočnými vylúčeniami dostali domácich na koňa. Zachránil nás tretí gól.“

Milan Jančuška, tréner Martina: „Nepodarilo sa nám nadviazať na dobrý výkon z Popradu na domácom ľade. Snahu nám nemožno uprieť.“

Ján Šterbák, tréner Žiliny: „Neotvorili sme zbytočne hru a čakali sme na chyby domácich. Darilo sa nám to najmä v prvej a tretej tretine. Máme viac skúsených hráčov, ktorí potom už kontrolovali vývoj hry.“

Peter Mikula, tréner Zvolena: „Dnes rozhodli individuálne chyby, najmä v druhej tretine sme ťahali za kratší koniec. Nitra vyhrala zaslúžene.“

Karol Kolečáni, asistent trénera Nitry: „Nevyužili sme veľa šancí, nepamätám si toľko sólových nájazdov, ako sme dnes mali. V závere sa na našu stranu priklonilo aj šťastie, hráme však v pohode, o kríze nemôže byť ani reči.“