24hod.sk    Šport    Hokej

02. novembra 2005

Nitra vybuchla na Záhorí

Hokejová ST extraliga mala včera na programe zápasy kompletného 22. kola.

Skaličania dokázali proti aktuálnemu lídrovi premeniť na gól snáď každú šancu a v 28. min už vyhrávali o tri góly. O osem minút na to síce znížil Mihálik, no góly Valu a Malíka znamenali klinec do nitrianskej rakvy. Kolník už len upravil na konečných 5:2. Zápas na Liptove nerozhodlo ani predĺženie a domáci si s lepšie hrajúcou Žilinou body podelili. Oba góly zaznamenali mužstvá až v záverečnej desťminútovke, keď na Gronov presný zásah reagoval delovkou od modrej Droppa. Hernou krízou zmietaný Slovan zdolal v ST aréne Košice 5:3. Úradujúci majster dve tretiny kontroloval priebeh duelu, no napokon sa musel o víťazstvo obávať. Poprad si vytvoril trojgólový náskok v Martine už v prvej tretine. V druhom dejstve diváci gól nevideli, no v treťom Jasovský spečatil skóre s outsiderom. Zvolenčania dokázali v domácom zápase s Trenčínom dvakrát odpovedať na jednogólvé vedenie Dukly. Na Majeského gól z 54. min však zareagovať nestihli a prehrali 2:3.

(1:0, 2:1, 2:2)

Góly: 46. a 60. Kucharczyk, 10. Hujsa, 25. Jánoš, 36. Kudělka - 37. Lažo, 44. Lukáč, 53. Bartoš. Rozhodovali: Lokšík - M. Valach, Krpelec, vylúčení: 5:8, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, striedania: Slovan od 41. bez K. Slobodu, Wagenhoffera, Kováča, Junasa, 5183 divákov.
SLOVAN: Rybár - Pavlas, Jendek, Hecl, Ďurák, Kudělka, Wagenhoffer, K. Sloboda, R. Sloboda - Kucharczyk, Hujsa, Junas - Macho, Jánoš, Chlubna - Dornič, Klouda, Němčický - Kováč, Sýkora, Pašek.
KOŠICE: I. Petrík - Kledrowetz, M. Varga, Horáček, Bombic, Bodnár, Podhradský - Dravecký, Kmiť, Bartoš - Vostřák, Krayzel, Hvila - Lažo, Sabol, Šimurda - Jenčík, T. Marcinko, Slovák.

(0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)

Góly: 56. M. Droppa - 52. S. Gron, vylúčení: 2:4 na 2 min, navyše Polák (L. Mikuláš) 5+DKZ za napadnutie zozadu, Senko (Žilina) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Mášik, Gašparík, 1 159 divákov.
L. MIKULÁŠ: Krivomazov - Lištiak, Kadlubiak, M. Droppa, Fatyka, Devečka, Tomaška, Šterbák, Rúfus - Kopecký, Trochta, Šebo - Opatovský, Hovorka, Milec - Ri. Huna, Tarageľ, Kriška - Bohucký, Polák, Krátky.
ŽILINA: Lipovský - Nádašdi, Ficenc, I. Droppa, Ratulovský, Senko, Dlouhý, Škorvánek, Sedláček - Miklík, Beran, Kontšek - Gálik, Jabrocký, Krajčí - Král, Hreus, Gron - Kokavec, Rehák, Verčík.

Martin 0:4 Poprad
(0:3, 0:0, 0:1)

Góly: 14. Žemlička, 17. Kubenko, 19. Škovira, 45. Jasovský. Rozhodovali: J. Konc - Višňovský, Bulko, vylúčení: 5:5, navyše: T. Višňovský (Martin) 10 minút za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, striedania: 19. Dzubina za Rovnianka, 21. bez Chromého, Michnáča, Kurica, Šima, Beutela (všetci Martin), 2 500 divákov.
MARTIN: Rovnianek - Cebák, Hančák, Kolba, Šimka, Stolárik, Stančok, Chromý, Michnáč - Török, Bulík, Koložváry - T. Jaško, Kuric, T. Višňovský - Pokrivčák, Holečko, Važan - Šimo, Š. Zachar, Beutel.
POPRAD: Hurajt - Valečko, Javín, M. Turan, Fabián, Michal Segľa, Bambúch, Vorobel, Gurčík - Škovira, Kroták, Pavličko - Jasovský, Halaj, Kubenko - Mašlonka, P. Segľa, Žemlička - Zavacký, Piatak, Martin Segľa.

Skalica 5:2 Nitra
(1:0, 3:1, 1:1)

Gól: 9. M. Křetinský, 23. R. Jarolín, 28. R. Hartmann, 40. Vala, 43. M. Malík - 36. J. Mihálik, 45.
Ľ. Kolník, vylúčení: 3:6 na 2 min, Jarolín 5+DKZ, Liščák (obaja Skalica) 10 min za nešportové správanie sa, M. Kováčik, Hruška (obaja Nitra) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Galamboš, Mullner, 2 980 divákov.
SKALICA: Hamerlík - Benák, Flamík, Ivičič, Křetinský, Zajac, Dostál - J. Mikúš, Vala, Liščák - Školiak, Jarolín, Hartmann - Krumpál, Hrnčirík, Malík
NITRA: Račko - Vlk, Švárny, Milo, Hruška, J. Kováčik, B. Majeský, Strapko - Podstavek, Chrenko, Kmeč - Kolník, Kollár, M. Kováčik - Vozdecký, Štefanka, Čacho - S. Saliji, J. Mihálik, G. Saliji - Pupák

Zvolen 2:3 Trenčín
(0:1, 1:1, 1:1)

Góly: 32. Priechodský, 47. Škuta - 20. Poljaček, 34. Húževka, 54. Majeský. Rozhodcovia: Jung - Mészáros, Tvrdoň, vylúčení: 4:3, presilovky 1:0, v oslabení 0:0, zmeny: 21. navyše Šimčík, Lipták, Urgela, 41. bez Hanesa, Juríka, Urgelu - 41. bez Moceka, Kuchyňu, Kútneho, Sikorčina, Baláža, 2 110 divákov.
ZVOLEN: Šimonovič - Babka, Velebný, Priechodský, Štork, Ščibran, Škuta - Hanzal, Turek, Cibuľa - Weissmann, Šechný, J. Čierny - Hanes, Jurík, Paciga.
TRENČÍN: Hála - Homér, Mikuš, Ďurčo, Urban, Mocek, Liška, Kuchyňa, Gábriš - Sivák, Húževka, Zlocha - Melichárek, Kóňa, Micka - Nemec, Poljaček, Igor Majeský - Baláž, Sikorčin, Kútny.

Nomináciu narušili zranenia

Hokejová reprezentácia sa na budúci týždeň zúčastní kvalitne obsadeného turnaja TUI Nations Cup v Mannheime a Hanno-veri. Súpermi zverencov trénera Františka Hossu na bývalom Nemeckom pohári budú postupne výbery Švajčiarska, Kanady, domáceho Nemecka a USA. Kouč národného mužstva nominoval na toto podujatie až 25 hokejistov, z toho ich iba šesť pôsobí v slovenskej extralige. Zraz slovenského tímu je v pondelok 7. novembra v Bratislave. „Keďže v priebehu štyroch dní odohráme štyri zápasy, organizátori rozhodli o tom, že jednotlivé mužstvá môžu mať na súpiske až 25 hráčov, čo sme, samozrejme, privítali,“ reagoval tréner Hossa, ktorému výber hráčov na nemecký turnaj sťažili zranenia. „Z pôvodnej nominácie nám vypadlo až osem hráčov - Tabaček, Stehlík, Čiernik, Obšut, Podkonický, Hujsa, Pavlikovský a Somík. Pevne verím, že k týmto maródom už ďalší nepribudnú,“ vyjadril sa Hossa, ktorý chce na TUI Nations Cup obsadiť s mužstvom lepšie umiestnenie ako vlani. „Do Nemecka pocestujeme so skúseným kádrom. Väčšina hráčov už má bohaté skúsenosti na medzinárodnej scéne, takže verím, že skončíme lepšie ako vlani, keď sme obsadili tretiu priečku.“
Slovenskí hokejisti budú hrať nielen o dobré výsledky, ale aj o finančný bonus. Víťaz turnaja zinkasuje 20-tisíc eur, druhé mužstvo 15 000, tretie 10 000 a štvrtý tím 5-tisíc.
(mko, Bratislava)

Nominácia Slovenska
Brankári: Staňa (Södertälje), Križan (MoDo), obrancovia: Štrbák (CSKA Moskva), L. Čierny (Čerepovec), Vydarený (Č. Budějovice), Starosta (Nižnekamsk), Milo (Nitra), Novotný (Pardubice), S. Hudec (Vítkovice), Kudroč (SaiPa), útočníci: Bartečko (Lulea), Zálešák (Södertälje), Chrenko (Nitra), Kapuš (Novokuzneck), Nedorost (Karlove Vary), Vaic (Liberec), Fabuš (Mora), J. Štefanka (Vítkovice), Kmeč (Nitra), Rób. Petrovický (Zürich), Weissmann (Zvolen), Kollár (Nitra), Jarolín (Skalica), M. Hudec (České Budějovice), Bartek (Novokuzneck).

Hlasy trénerov

Peter Mikula, Zvolen: „Boli sme málo aktívni, hlavne v prvých dvoch tretinách. Trenčín bol dnes dobre disponovaný, my sme mali rezervy v nasadení.“

Milan Hovorka, Trenčín: „Vedeli sme o dobrej forme Zvolena i o jeho ťažšom rozbehu, preto sme chceli už v prvej tretine vyhrávať. Vyššie obrátky sme udržali až do konca, sme radi, že sme v tejto sezóne Zvolen zdolali.“

Milan Jančuška, Martin: „Som sklamaný. Na to, aby sme zdolali Poprad musia podať všetci hráči stopercentný výkon. Zbytočné fauly a veľké chyby počas päť minút v prvej tretine rozhodli o našej prehre.“

Vladimír Klinga, asistent Popradu: „Na Martin, s ktorým sme doma vyhrali až po predĺžení, sme sa dobre pripravili. Podali sme disciplinovaný a vysoko taktický výkon. V útoku sme strelili štyri góly a tak sme zaslúžene zvíťazili.“

Milan Klement, asistent Skalice: „Vedeli sme, že Nitra má svoju kvalitu. Mali sme však dobrý začiatok a v poslednej tretine sme to ustáli.“

Antonín Stavjaňa, Nitra: „Skalica hrala výborne, dôrazne. Myslím si, že sme taký nejaký pohlavok už potrebovali, aby sa hráči prebrali z toho uspokojenia, trošičku zleteli z tých výšin a začali hrať. To mužstvo má silu, len keď všetci hráči šliapu.“

Jerguš Bača, asistent L. Mikuláša: „Vedeli sme o tom, že Žilina dobre hrá na klziskách súperov. Nebol to okulahodiaci hokej, skôr prevládala taktika. Žilina najmä v druhej tretine ovládla hru vďaka päťminútovej presilovke, ale napriek tomu sme mali výborné šance. Škoda, že sme ich nepremenili.“

Anton Tomko, asistent Žiliny: „Nás mrzí nevyužitie päťminútovej presilovky. V tretej tretine sa nám podarilo dať gól, škoda však, že sme nedokázali udržať vedenie, lebo v predĺžení sme nakoniec mohli aj prehrať.“

Josef Augusta, Slovan: „Hrali sme dobre, samozrejme, že sme sa nevyhli určitým chybám. Ale musím pochváliť chlapcov za bojovný výkon. Zdolať dnes Košice nie je jednoduché, je tam 9-10 skvelých korčuliarov a som rád, že sme to dotiahli do víťazstva.“

Miroslav Marcinko, asistent Košíc: „Začali sme v prvej tretine dobre, mali sme tam zo päť šancí. V druhej tretine sme dostali naopak zbytočné góly a v tretej tretine sme si znova vytvorili tlak. Slovan využil naše zaváhania a vyšlo mu to.“