Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

16. mája 2012

Nové monitory LG kombinujúce UPOE A IPS sú ideálnym biznis riešenímSpoločnosť LG Electronics (LG) predstavila nový rad monitorov série P. Jedná sa o cloudovo orientované monitory, vďaka ktorým sa môžu pracoviská zbaviť desktopov aj laptopov.Zdieľať
Nové monitory LG kombinujúce UPOE A IPS Nové monitory v sebe integrujú VMware Zero Client, takže ich stačí pripojiť do siete a vytvoria plnohodnotný počítač. Vďaka napájaniu UPoE (Universal Power over Ethernet) stačí pre napájanie všetkých monitorov jeden centrálny zdroj, čo prináša vyššie zabezpečenie a nižšie náklady.


"Tieto monitory sú zaujímavým riešením pre novú generáciu pracovného priestoru. Rad P kombinuje dve dôležité technológie - cloudovo orientovaný monitor a IPS panel. Monitory LG sa tak stanú dôležitou súčasťou nastávajúcej virtualizácie IT ", hovorí Martin Malý, tlačový hovorca spoločnosti LG Electronics CZ.

Rad P ponúka celý rad jedinečných výhod. Softvérové ​​vybavenie je riadené z centrálneho miesta, takže počítač je oveľa lepšie chránený pred hackermi, vírusmi, spywarom, či dátovými útokmi. V prípade problémov je možné spojenie okamžite zablokovať.

Vďaka technológii Zero Client Cloud Computing je potrebný oveľa menej hardvéru. K monitoru stačí pripojiť LAN kábel, klávesnicu a myš a počítač je hotový. Nie je potrebný procesor, ani RAM, ani žiadne pevné disky, nemusí sa inštalovať operačný systém alebo programy. To všetko šetrí čas a peniaze. Bootovanie je oveľa rýchlejšie, než u tradičných desktopov, celý systém je veľmi ekologický.

Monitory P radu používajú platformu VMware, ktorá zaisťuje automatickú virtualizáciu infraštruktúry. To znižuje náklady na správu a maximalizuje účinnosť systému. Platforma je automatizovaná, každá stanica dostáva potrebné IT služby rýchlo a podľa vopred daných špecifikácií. Softvér je automaticky zálohovaný aj aktualizovaný bez nutnosti prerušovať prácu na staniciach.

Technológia UPoE, za ktorou stojí spoločnosť Cisco, šetrí energetické požiadavky. Cez rovnaký LAN kábel, ktorým sa monitor pripája do siete, prúdi aj elektrická energia a monitor napája. Monitory tak majú jedno centrálne a maximálne efektívne napájanie. Je možné v reálnom čase monitorovať spotrebu jednotlivých monitorov a vďaka absencii napájacích káblov a transformátorov sa šetrí miesto na pracovnom stole.

IPS panely zobrazujú realistickejšie farby, než obyčajné TN (Twisted Nematic) panely, naviac je obraz viditeľný zo širších uhlov. Uhlopriečka 23" je komfortná pre akúkoľvek kancelársku prácu. LG N2311AZ znižuje únavu očí, je to ideálny monitor pre ľudí, ktorí dlho pracujú s počítačom a vďaka IPS panelu je vhodný aj pre náročných grafikov. "V súčasnej chvíli ešte nevieme, kedy dorazí na český a slovenský trh," dodal M. Malý.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nelly Furtado vydá nový album až v septembri
<< predchádzajúci článok
Bill Ward nebude koncertovať s Black Sabbath

Nové monitory LG kombinujúce UPOE A IPS sú ideálnym biznis riešením - diskusné fórum čitateľov